Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gyes mellett lehet tanulni?...

Gyes mellett lehet tanulni? Nincs érettségim és szakmát szeretnék tanulni.

Figyelt kérdés

2013. okt. 1. 10:22
 1/7 anonim ***** válasza:

10 osztályod meg van?

Lehet tanulni, én is gyesen vagyok és tanulok, de csak akkor ingyenes ha első szakma és nem vagy még 22 éves.

2013. okt. 1. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
10 osztályom megvan, 19 vagyok, de 3 hónapos a kicsi, szóval leghamarabb jövőre kezdeném. Első szakma lenne.
2013. okt. 1. 10:46
 3/7 anonim ***** válasza:

Akkor olyan szakképesítést kell keresned, amely nem érettségire épülő. Nem sok válogatási lehetősége lesz az biztos, de talán akad valami. Már a legtöbb szakmához kell az érettségi. Nőként még nehezebb, férfiaknak rengeteg szakma van, ami nem érettségire épül, villanyszerelő, autószerelő, háztartási gépszerelő, hegesztő, targonca vezető stb.

Nőként a fordász, szakács, szociális gondozó, pincér. Ennyit tudtam neked ki keresni. Ezt kell keresni: "A 33-as OKJ számú szakmák esetén a beiratkozás feltétele 10 osztály elvégzése"

De ha leérettségiznél, jobban megnyílna előtted a világ.

2013. okt. 1. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Első hozzászólót javítom, bármilyen korban ingyenes az első szakma. Csak 21 éves korban kezdhető utoljára nappalin okj iskolában a tanév, utána csak esetin lehet szakmát szerezni, de ingyenesen ha valaki még nem szerzett állami támogatott okj képzésben szakmát.

Természetesen lehet gyes alatt tanulni, semmi akadálya. De jobban járnál ha előbb leérettségiznél, van összevont osztály tehát 1 év alatt be tudod fejezni a középiskolát leérettségizel, onnantól sokkal több a lehetőséged.

2013. okt. 1. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
12. osztályban buktam, szóval egyébként is csak egy év lenne, csakhogy én nem akarok évet ismételni se érettségizni.
2013. okt. 1. 12:10
 6/7 anonim ***** válasza:

Pedig több lehetőséged lenne ha érettségit letennéd jóval.

Sajnos hiába tanulsz ki egy szakmát amihez nem követelmény az érettségi, amikor álláshirdetésre jelentkezel az lesz a kritérium hogy érettségivel rendelkezzél a szakma mellett, akkor meg mindegy mert rájössz hogy le kell érettségizned ha normális munkát szeretnél. Ha meg már úgyis érettségizel, akkor érdemesebb magasabb szintű szakmát szerezned, ahol belépési követelmény az érettségi.

2013. okt. 1. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
1 év az érettségiig? Pikk pakk megcsinálod. Tudod van olyan dolgok amiket nem akarunk még is meg kell tenni. Az érettségi azt mutatja, hogy van egy általános végzettséged, van rá látásod a dolgokra. A legtöbb munka adó ezt alap elvárásnak tekinti.
2013. okt. 1. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!