Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan tudnék autodidakta...

Hogyan tudnék autodidakta módon pszichológiát tanulni? Hogyan kezdjem el? Milyen könyveket, módszereket ajánlanátok? (Érdekelne pszichológia szakos hallgatók, vagy végzett pszichológusok véleménye. )

Figyelt kérdés

Tavaly végeztem egy tanárképes főiskolai szakon, és ott szerettem meg a pszichológia részt, amit tanulnunk kellett, bár az mind csak "alap", ami a tanításhoz, gyerekek neveléséhez szükséges.

De én szeretnék még jobban elmélyülni a pszichológia egyes témáiban. Ugyanakkor nem állok úgy sem anyagilag, sem időben, hogy egy pszichológia szakot elvégezhessek iskolai keretek között. (Egyébként pontszámaim alapján bekerülhettem volna pszichológia szakra a legutóbbi felvételi során). A célom nem is az, hogy papírt szerezzek, egyszerűen csak érdekel, de nagyon.


2009. nov. 8. 00:53
 1/3 anonim válasza:
Szerintem menj be a konyvtarba, es a pszichologia polcon talalsz rengeteg konyvet, vedd le amelyik erdekel, es ha megsem tetszik, vegyel ki egy ujat!
2009. nov. 8. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
szerintem viszont ha ilyen jó képességeid vannak, akkor végezd el az egyetemet. nagy szükség van pszichológusokra, ráadásul a magasabb végzettségűek anyagilag nyugodtabban élhetnek a jövőben
2009. nov. 8. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha nagyon érdekel a téma akkor ajánlanám az Osiris tankönyv kiadványoktól a Pszichológia című könyvet, Atkinson Hilgard a szerzőpáros. A tankönysorozatból még van néhány ami hasznos lehet. Itt kutakodhatsz: [link]
2009. nov. 8. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!