Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szeretnék főiskolára vagy...

Szeretnék főiskolára vagy egyetemre járni, de nem vagyok képben a rendszerrel. Mit kellene tennem?

Figyelt kérdés
Tanár szeretnék lenni. Irodalom + valami (ez utóbbi még nem rajzolódott ki bennem). 6-7 éve érettségizem és nem túl fényesen. De most elhatároztam magam, hogy bele vágnék amennyiben mód és lehetőség van erre, és elmennék fősulira. Kérdés, hogy hogyan tudom ezt elérni. Olvasgattam a felvi.hu-t, irreálisan kevés pontom van ahogy én számoltam. Hogyan tudnék annyi plusz pontot összeszedni, hogy bejussak egy főiskolára? Javító érettségi? Nyelvvizsga (gondolom). Még az iskolát sem tudom, leginkább Bp-re szeretnék járni, mert itt lakom. Nagyon örülnék ha a felvételi menetéről, plusz pontok beszerzéséről kapnék felvilágosítást! Annyira szeretném, hogy már akarom! :) Köszönöm szépen!

2013. okt. 1. 23:33
 1/1 anonim ***** válasza:
Igen, bármiből újraérettségizhetsz, akár egyszerre mindenből, de ez felesleges. nézd meg, hogy az adott szakra mi kell, abból a kettőből készülj fel, és duplázással olyan sok pontot elérhetsz, mintha mindenből full jeles lennél. Nyelvvizsgából középfokú 28 pont, felsőfok 40 pont. plusz pont még az is, hogy ha valamelyik felvételitárgyat emelt szinten írod, mert 40% felett +50 többletpontot kapsz(de lehet, hogy ez kötelező is, szakfüggő). sok sikert!
2013. okt. 1. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!