Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » International Business School-...

International Business School-hoz hasonló főiskolák olcsóbban? (akár külföldön)

Figyelt kérdés
2013. okt. 2. 13:52
 1/4 anonim ***** válasza:

Bocs, de sztem segít, ha ideírod számszerüen, mennyi az az "olcsóbban". Persze bele kell számolni a megélhetést, ami a szüleidnél a legolcsóbb, ha nem vagy pesti, akkor IBS-en tanulni is drágább. Persze legtöbb nyugat-európai város drágább mind BP, viszont vállalhatsz diákmunkát.


Egy gyors válasz, hogy a Bécsi vagy Wiener-neustadt-i(stb.) föiskolákat(fachhochschule=university of applied sciences), egyetemeket lehet nézegetni, jó részük ingyenes, talán van angol nyelvü kurzus ami neked bejön. (igaz, a kettö együtt már nehezebb)

2013. okt. 2. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

ja, és ezt is nézegetheted

[link]

(de kicsit éreztem rajta, hogy rengeteg különbözö adatbázisból rakták össze)

2013. okt. 2. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Mivel most egy félév Majdnem 1 millió forint ott (amitől majdnem leestem a székről, amikor elolvastam)...

hát olyan 600 ezer amit még kitudok pengetni ha addig sokat dolgozom...

2013. okt. 2. 18:29
 4/4 anonim ***** válasza:

még mindig én...

nem értek az ilyen Bussiness studie-khoz, fizikat tanultam Becsben es Berlinben.

Szóval 1Mio=3500EUR + megélhetés egy félévre.

Egy olcsóbb német városban(berlin és keletnémetorszag, pl.) diákszinten(3-4 ember egy nagyobb lakásban) talán 500 eur körül lehet havonta, asszem 4 hónap egy szemeszter, akkor ~2000+ EUR, nagyságrendileg. Persze a legtöbb német hely német nyelvü. Az, hogy van-e tandíj, tartománytól függ, pl. Berlinben nincsen (300eur alatt van, bérlettel együtt).

Szerintem elég sok helyen vannak európában angol nyelvü föiskolák kurzusok, csak persze kicsit sok kritérium: legyen ingyenes, neked tetszö szak, olcsó helyen - jó guglizást. Skandináviában, hollandiában sztem több ilyen hely van. Számolni kell.

A nagy különbség Budapest és a gazdagabb helyek között, hogy egy diákmeló jellegü munkából ott kb. meg lehet élni, persze a tanulás rovására mehet (más szóval magasabb az életszínvonal).

2013. okt. 3. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!