Pszichologiat szeretnek tanulni, de most mar szinte biztos, hogy nem lesz meg a kello pontszamom, igy egy evet most kihagyok. Mit csinaljak ebben az egy evben? Vannak meg masok hasonlo helyzetben?

Figyelt kérdés
Termeszetesen dolgozni fogok, nem szeretnek anyukam nyakan eloskodni. Meg kb 30-40pont hianyzik (attol fugg mennyit emelnek), ezt mivel szedhetnem ossze? Gondoltam nyelvvizsgara, mellette valami okj-s tanfolyamra, de azok altalaban ket evesek nem? Nagyon el vagyok keseredve, egyszeruen nem tudom mihez kezdjek..
2013. jún. 11. 13:39
 1/10 anonim ***** válasza:
Sajnos nekem sem jött össze ebben az évben, de én még nagyon reménykedek a Károli szociológiában..Én tuti, hogy meg csinálnom a felsőfokúmat ha nem sikerül és újraérettségizem emelten töriből és középszinten bioszból..Én ráadásul vidéki vagyok, itt nincs sok lehetőség. Szóval fogalmam sincs, hogy mit csináljak, hol dolgozozzak egyáltalán.. A tesóm szerencsére már 5 éve Pesten van, benne bízok, hogy keressünk vm munkát, de nagyon nem szeretnék már itt maradni..
2013. jún. 11. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
55%
Egyébként az nyugtasson engem is az nyugtat, hogy nagyon sokan vannak így, akiknek nem sikerül elsőre és újrapróbálkoznak. Az átlag életkor 19 év, szóval ne add fel az álmaidat: )
2013. jún. 11. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Próbáld újra az érettségit ősszel, ha rossz lett az emelt, akkor azt, ha jó lett akkor egy másik emeltet. Nyelvvizsgád van már egy?
2013. jún. 11. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én idén hagytam ki egy évet, és ne aggódj, gyorsan el fog telni. Én őszig az érettségire készültem, utána pedig teljesen alapokról tanultam angolt itthon és ha minden jól megy augusztusban középfokú nyelvvizsgázom, erre készültem utána és készülök most is, illetve emellett olvasgattam olyan könyveket amik később hasznosak lehetnek egyetemen. Sosem unatkoztam, annak ellenére hogy nem dolgoztam. Szüleim támogatnak, megértik hogy az én dolgom a tanulás, attól még hogy nem járok suliba, itthon ugyanúgy tanulok.

Neked azt tanácsolnám amúgy, hogy az őszi érettségit próbáld meg mindenképpen és készülj rá nagyon. Ha teheted addig ne dolgozz, mert mellette nem tudsz majd úgy készülni, esetleg majd csak utána ha mégis mindenképp szeretnél vagy szüleid mondják stb. De ne kockáztass azzal, hogy a munka elveszi az időd nagy részét, lefáraszt és akkor még készülj az érettségire mellette. Nem sok lehetőséged lesz javítani ezért vigyázni kell. És amúgy pontosan nem tudom mik a felvételi tárgyak pszichológiára, de gondolom a két főtárgyat kell javítanod, ha jóra írod nem nehéz 30-40 pontot pluszban szerezni. Én orvosira készülök, én is 40 pontot javítottam azzal ősszel hogy újraírtam a két emeltet, úgyhogy egyáltalán nem lehetetlen csak kitartás és szorgalom kell :)

2013. jún. 11. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Vannak 1 éves okj-k is, bár elég kevés, de vannak. Én ilyet csináltam idén, mivel engem sem vettek fel tavaly. Nekem ez most pluszpont, de nem minden okj ad minden szakhoz pluszpontot! Csak a hasonló képzési területű szak ad pluszpontot, szóval nagyon meg kell nézni.

Szerintem nyelvvizsgával, nyelvvizsgákkal, esetleg felsőfokú nyelvvizsgával többre mennél. Az okj-k nem sokat érnek, ellenben a nyelvvizsga a diplomához is kell majd.

Nem tudom mit akarsz dolgozni, de csak egy érettségivel állást találni nem könnyű. Én diákmunkát javasolnék, ami viszont úgy kivitelezhető, ha még is csak beiratkozol egy okj-re. Nálunk nagyon sokan voltak amúgy okj-n, akik beiratkoztak, tehát hallgatói jogviszonyuk lett de alig-alig jártak be órákra, még is egész évben benne voltak a rendszerben, tehát végig volt diákuk stb. Diákigazolvány nélkül is elég drága az élet, ennyiből is megérné.

2013. jún. 11. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nyelvvizsgam ugy van, hogy angolbol csinaltam emeltet, ami kb 70% lesz, es ez ugye ad nyelvvizsgat, emelle szeretnek meg egyet. En sajnos azzal rontottam el, hogy elorehozottat csinaltam anno tarsadalomismeret tantargybol, es csak kesobb neztem utana, hogy ezt sajnos nem fogadjak el valasztott tantargynak (ami szamomra erthetetlen, hiszen a tetelek fele pszichologia..). Valoszinu jovore csinalok egy biologia emeltet, vagy fogalmam sincs..

Koszonom szepen a valaszokat, remelem mindenkinek sikerul a kovetkezo felveteli!:)

2013. jún. 11. 18:11
 7/10 anonim ***** válasza:
hol fogsz addig dolgozni?
2013. jún. 11. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia

Mivel a felvételinél nem számítják be az OKJ-s képzéseket, a helyedben inkább vagy újraérettségiznék valamiből, vagy megcsinálnék még egy nyelvvizsgát.Érdemes lenne bioszból érettségizned, ha az jól megy neked, mert bőven lesz biológia az egyetemen.


pszichológus hallgató

2013. jún. 12. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nyelvvizsga
2019. szept. 30. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mindenképp
2019. szept. 30. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!