Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha pszichológus szeretnék...

Ha pszichológus szeretnék lenni ahhoz milyen érettségi kell? Hol van Magyarországon ilyen iskola ahol kitanulhatnám és mennyibe kerül körülbelül?

Figyelt kérdés
2013. okt. 3. 13:30
 1/4 anonim válasza:
Érdemes emeltet csinálni egy tárgyból, ami jól megy, szinte bármi jó, de nézd meg a felvi.hu-n a követelményeket iskolánként. Az átlaghoz képest magas a felvételi ponthatár, de évről évre csökken pár ponttal, ha tudsz, csinálj egy középfokú nyelvvizsgát is. Budapesten van pszichológia BA pl az ELTE-n, KRE-n, PPK-n... vidéken is sok helyen, szintén felvi.hu. 3 év alapképzés aztán 2 év mester, plusz további x év, hogy pszichoterapeuta lehess, ne csak sima pszichológus (bár ha az is jó, pl iskolapszichológus, vagy valamilyen tanácsadó szeretnél lenni, akkor ez nem kell), meg aztán értelemszerűen tanulhatsz még bármi specifikus módszert, de mondjuk a minimum az 5 év. Fogalmam nincs, mennyi a költségtérítéses képzés díja, az átlag bölcsésznél magasabb, de mondjuk az orvosinál lényegesen kevesebb. Felvi.hu!
2013. okt. 3. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Középfokú nyelvvizsgám van angolból..németből emeltszintű.Sokat segített köszönöm!:)
2013. okt. 3. 15:40
 3/4 anonim ***** válasza:
Egy emelt szintű érettségi kötelező, ha nagyon biztos vagy magadban, akkor csinálhatsz kettőből is. Én 465 pontot értem el idén, pszichóra jelentkeztem (ELTE-re járok). Ha érdekel, hogy jöttek össze a pontjaim, vagy bármilyen egyéb kérdésed lenne a képzéssel, felvételivel kapcsolatban, írj nyugodtan privátban!
2013. okt. 3. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!A napokban jelentkezem majd:)
2013. okt. 3. 19:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!