Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Anglisztika, germanisztika...

Anglisztika, germanisztika vagy pszichológia?

Figyelt kérdés
10-es vagyok, év végéig el kellene döntenem, hogy mit választok ötödik érettségi tantárgynak és miből érettségizek emelt szinten. Érdekelnek a nyelvek, szívesen lennék nyelvtanár vagy fordító. Első nyelvem a német, második az angol. Mindegyiket szeretem és jól is megy, de az angol talán egy kicsit közelebb áll a szívemhez, annak ellenére, hogy a második nyelvem és nem olyan régóta tanulom, mint a németet. Szívesen lennék akár angol-német tanár, ha lehet egyszerre két nyelvet tanítani. Akkor, ha anglisztikára fogok járni taníthatok németet is? Mert úgy tudom, hogy két szak kell. Ha ezt választom akkor emelt szintű angol és német érettségi kell? Ezek mellett szívesen lennék pszichológus is csak egy probléma van vele, hogy utálom a biológiát. Egy pszichológusnak sokat kell biológiát tanulni és kell belőle érettségiznem, ha ezt választom? A tantárgyak amiket szeretek az angol és a német, de érdekel a magyar és a történelem is csak mindkettőből rossz tanárom van, egyik sem tart érdekes órát. A matekot és a természettudományos tantárgyakat nagyon nem szeretem. Ti a helyemben mit választanátok? Anglisztika, germanisztika vagy pszichológia?

2012. dec. 27. 17:18
 1/1 anonim ***** válasza:

Most az új rendszerben nem tudom hogy lesz, de amiben én tanulok, ott úgy van, hogy mondjuk anglisztikát tanulod BA-n, ott a főszakod az angol, és felveszed mondjuk a németet minor szaknak (minort mindenkinek fel kell vennie, aki tanár akar lenni), aztán lediplomázol, és tanári MA-ra jelentkezel, mondjuk az angol-német tanárira, és akkor kétszakos tanár leszel. De most azt hallottam, hogy nem lesz már osztott képzés a tanári, úgyhogy járj utána ennek, hogy pontosan hogy lesz. De gondolom hasonlóan. A lényeg, hogy van kétszakos tanárképzés.

Ha pszichológia szakra akarsz menni (azért tudom, mert a lakótársam arra járt), akkor sok biológiát kell tanulnod. Meg anatómiát, meg mindenféle ilyen biológiával kapcsolatos tárgyat, úgyhogy ha ezeket nem szereted, akkor én nem ajánlanám.

Egyébként nekem is a német volt az első nyelvem, de angolból emelteztem, és angol szakra mentem, és nagyon-nagyon szeretem. A fordítói specializációt is felvettem, nagyon szuper tanáraim vannak, de rájöttem, hogy engem nem érdekel annyira. Inkább a nyelvészet része érdekel. Ha az angol szakkal kapcsolatban van kérdésed, akkor írj nyugodtan privát üzenetet.

2012. dec. 29. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!