Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit tanul a gepeszmernok az...

Mit tanul a gepeszmernok az egyetemen?

Figyelt kérdés
Milyen "tantargyak" vannak a gepeszmernoki szakon? Az egyetem utan milyen vallalatoknal helyezkedhet el? Mi a feladata egy vallalatnal?

2013. okt. 3. 19:21
 1/5 anonim ***** válasza:

Nagyon sokféle területre lehet szakosodni a géptervezőtől a gyártás technológián keresztül a műanyagiparig...



Matek fizika mechanika anyagismeret gépszerkezettan gépelemek mechanizmusok tervezése a fő irányvonal


ide ennyit lehet nagyjából leírni

2013. okt. 3. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szukseges a fizika eretsegi? Vagy a kemia is megteszi?
2013. okt. 3. 19:39
 3/5 anonim ***** válasza:

Keress rá a felvételi tájékoztatóra (talán felvi.hu?) - én régen felvételiztem, de akkor fogadták a számtech-et például a matek mellé.


Az "alapozó tárgyak" nagyon hasonlóak mindenhol, tehát matek, fizika, mechanika, anyagismeret, gépelemek/gépszerkezettan, hő- és áramlástan, méréstechnika, számítógépes modellezés és tervezés stb stb...

Aztán szakiránytól függ mit tanulsz pontosan. Már az egyetem kiválasztásánál érdemes utánanézni mivel szeretnél foglalkozni, mert nem mindenféle szakirány van mindenhol.

Egy saját példa: Győr, gépészen belül van a gépgyártástechnológia és a járműgépész szakirány, más nem is indul. Ha megtaláltad a neten a tájékoztatót, akkor olvasgasd bátran, jellemzően ez is szerepel benne. :)

Mi a feladata? A gépész sokmindenre jó, hiszen ért a a gépekhez. :P Nagyon vad példák, de van gépész végzettségű ismerőseim között olyan aki járműmotorokat/járművet fejleszt, vagy egy gyártósor mechanikus karbantartását felügyeli, míg olyan is aki földmunkagépeket értékesít. Elég széles lehet a skála: nézz körül az álláshirdetésekben, hogy milyen pozíciókat lehet betölteni gépészmérnöki végzettséggel, azzal kb. képet kapsz róla.

2013. okt. 3. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Előző hozzászólót annyival kiegészíteném helyesbítés gyanánt, hogy SZE-n gépész BSc-én azon a kettőn kívül már mostantól van minőségbiztosítási, és régebb óta már járműgyártási(duális) szakirány. Illetve tavasszal vagy ősszel indul gépész MSc is.
2013. okt. 4. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
2013. okt. 11. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!