Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Híradástechnikai vagy mobil...

Redrum kérdése:

Híradástechnikai vagy mobil kommunikáció/telekommunikáció képzést melyik iskolában lehet/érdemes tanulni?

Figyelt kérdés
Jelenleg telekommunikációban dolgozom és szeretném továbbképezni magam, lehetőség szerint diplomával. Ahogy elnéztem a magyar oktatást, nem igazán találtam ilyen jellegű képzéseket. Telekommunikációs mérnök/híradástechnikai mérnök vagy ehhez hasonló dolgok érdekelnének.

2013. okt. 3. 22:57
 1/5 anonim ***** válasza:

A villamosmérnök alapszak az, amit te keresel, ennek egyik szakiránya a telekommunikáció. Budapesten a BME-n és az Óbudai egyetemen van ilyen képzés, illetve vidéken többfelé.

Linkelem a két vonatkozó kar honlapját: [link]

[link]

2013. okt. 4. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi!

Kettőt találtam, ami vszonylag közel is van, kérdés melyik a jobb, illetve melyik nehezebb: (Infokommunikációs szakirány lesz az ami nekem kell)

Óbudai Egyetem Kandó Kálmán Villamosmérnöki Kar (Székesfehérvár)

vagy

Széchenyi István Egyetem Műszaki Tudományi Kar (Győr)

2013. okt. 4. 23:14
 3/5 anonim ***** válasza:
Ebben neked kell döntened. Az Óbudai Egyetemnek talán nagyobb a presztízse a műszaki területeken, azonban ez még ha így is van sem garancia a minőségibb képzésre. Rengeteg OE vs BME vitát hallgattam már végig különböző konklúzióval, de a 'melyik jobb' kérdésre nyilvánvalóan nincs kollektív érvényű válasz. Ha érdekel és hajlandó vagy tanulni, bárhol lehetsz jó szakember.
2013. okt. 5. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Attól függ milyen szempontból nézzük a presztízskérdést, nagyon függ attól, hogy hol, mi mennyit ér, hogy hol dolgozik az ember helyileg(földrajzilag). De itt van például egy műszaki képzési rangsor, ahol több szempont alapján rangsorolják az intézményeket(karokat). Itt pl piaci vélemények szerint, villamos képzéseket tekintve BME-VIK, Miskolc, Győr és jóval utána van a Kandó. De bármelyik elismertebb intézményben végzel/végez az ember, el tud helyezkedni szinte bárhol, hogyha valóban ért a szakmához és odatette magát az egyetemen, nem csak a diplomáját lobogtatja.
2013. okt. 5. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Előző hozzászóló vagyok. Mármint nem ezen múlik bárhol szinte az elhelyezkedés, hogy hol végeztél, ha ismertebb helyen tanult valaki, hanem hogy mit tud. Maximum a legelső munkahelynél többet nyom a latba.
2013. okt. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!