Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gyógypedagógia vagy gyógytorná...

Gyógypedagógia vagy gyógytornász szakot válasszam?

Figyelt kérdés

Eddig meg voltam róla gyôzôdve, hogy logopèdus szeretnèk lenni, de aztán eszembe jutott a gyógytornász szak is, mert szeretem a bioszt,és régebben amúgy is orvos akartam lenni (de nem vagyok reálos, úgyhogy a kémia miatt ezt elvetettem...).

Mindkettô érdekelne, csak nem tudom, melyikkel lehetne jobban elhelyezkedni.

Egyébként melyik nehezebb tanulás szempontjából? Azt hallottam, hogy a gyógytornász képzés elsô 2 éve olyan, mintha orvosi lenne. Ez igaz?

Elôre is köszönöm a válaszokat! :)



2013. okt. 5. 09:29
 1/7 anonim ***** válasza:

Ezt a két szakpárosítást kérdezik meg itt a gyakorin a legsűrűbben.

totál más pálya a kettő, hiába gyógy- a szak eleje mindkét esetben.

Pedagógus vagy eü szakdolgozó akarsz-e lenni?

A gyógytornász sokkal jobb pálya jelenleg, több a lehetőséged pénzt keresni vele.

2013. okt. 6. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Pedagógián belül inkább csak a logopédia érdekelne, de ha úgy adódna, azzal külföldön egyáltalán nem tudnék elhelyezkedni. Viszont itthon úgy hallottam, keresik a logopédusokat.

Az egészségügy pedig mindig is érdekelt, sok eü szakon gondolkoztam már, de azokra kellene a kémia. De a gyógytornász szakon "csak" biokémia van, meg asszem, védônôin is.

2013. okt. 6. 12:53
 3/7 anonim ***** válasza:
26%

Logopédust itthon ki keresi? Ez nem igaz, ugyanolyan gyógypedagógus ő is..pedagógust meg reál szakokkal keresnek semmi egyébbel..a többiből nincs hiány. ami nem ezt jelenti hogy senki sem talál állást logopédusként manapság, mindig vannak kivételek.

Gyógytornász el tud helyezkedni itthon..de az sem hiányszakma..külföldön viszont kifejezetten keresett a magyar gyógytornász.

2013. okt. 6. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Utolsó, nagyon tévedsz, szóval kérlek ne kampányolj a hülyeségért.

Rengeteg logopédus keresnek mostanság, mindenféle állami intézménybe. Könnyen lecsekkolhatod az igazamat, csak 2-3 napig nézz álláshirdetéseket és meglátod, hogy naponta 5-6 hirdetés kerül fel, mert hiányszakma. És így kerül fel, hogy gyógypedagógus-logopédus. Nincs olyan, hogy valaki csak gyógypedagógus, egy év után osztottan kell tanulni, szóval így keresik.

2013. okt. 16. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kedves előttem szóló..nem kampányolok csak a tapasztalatomat írom le a kérdezőnek.

Amit írtál azok alapján neked viszont nincs tapasztalatod! Az hogy látsz álláshirdetéseket és naponta újabbakat mostanában (augusztustól) az nem azt jelenti hogy az szabad állás!! A logopédusok 95% közalkalmazott. A közszférában kötelező meghirdetni az állásokat, akkor is amikor valaki határozott idejű szerződése lejárt, de hosszabbítják. Ha szétnézel a kszk honlapon akkor láthatsz olyan hogy egy intézmény kb. 10-20 pedagógust is keres, mindenfélét, csak úgy hirtelen. Nehogy azt hidd hogy ennyi szabad állásuk van, a francot. Csak jogszabályban foglaltaknak tesznek eleget.

Van gyógypedagógus a közvetlen családomban, három is, tisztában vagyok a képzéssel, és elnevezésekkel is.

2013. okt. 16. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Elképzelhető, hogy a jogszabályban leírtaknak akarnak eleget tenni, de annyira fárasztó, hogy az ember bármilyen szakkal kapcsolatban kikérheti a véleményét, valaki mindig lesz, aki romba dönti az elképzeléseit egy negatív szemléletű válasszal. Lehet, hogy a 95%-a közalkalmazott, ami nem tudom milyen statisztika (ez most nem kukacoskodás), de ha valós, akkor mindenkinek megvan a lehetősége, hogy benne legyen abban az 5%-ban. Itt minden mindig is azon múlt, hogy mennyire vagy elszánt, mert ha valamit nagyon akarsz, azt meg lehet csinálni.
2013. okt. 17. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kedves előttem szóló, nem akartalak elkeseríteni, sőt.

NEM azt mondom, hogy nem lehet gyógypedagógusként elhelyezkedni senkinek, de nem hiányszakma.(sőt szerintem ilyen nincs nálunk..)

A kérdező meg két lehetőséget dobott fel, és a gyógytornász szakot jobbnak látom ebből a szempontból sokkal. Belföldre is e lehet vele helyezkedni (könnyebben mint gyógypedagógusként), de külföldre meg kifejezetten keresik a magyar gyógytornászokat. Erre írtad, hogy ne kampányoljak.

Ha te logopédusnak tanulsz, biztos lesz vele itthon állásod, tanulni mindig érdemes, de vagy piszok szerencséd lesz vagy sokáig fogsz keresgélni, de nekem az a tapasztalatom, hogy előbb-utóbb aki elvégzett egy alapszakot, vagy pláne mesterszakot lesz munkahelye(szakmában) normális. (hiszen ha valaki semmit sem tanul na abból nem lesz semmi)

Az 5-%-ot félre értetted..sokkal nagyobb az esélye hogy egy iskolában találsz munkát, mint abban az 5%-ban akinek akkora a gyakorlata logopédusként, hogy beszédtechnikát tanít mondjuk cégvezetőknek. Persze semmi nem kizárt, de azért ennek esélye nem sok van.

2013. okt. 17. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!