Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen szakra/szakokra jelentk...

Milyen szakra/szakokra jelentkezhetnék így?

Figyelt kérdés
Emelt biológiával és emelt angollal mire jelentkezhetek? Az orvosi nagyon érdekel, de a kémia 4-esem (számolás, rajzolás nem megy) kevésnek érzem emelt érettségihez. A biológiával mindenképp szeretnék továbbmenni. A boncolásokat szívesen nézem ( elhullott állatokat élőben, embereket videókon) és egyre inkább merek én is nyiszálni (eddig óckodtam tőle). Tehát tényleg jó lenne az orvosi, csak ugye a kémia... Segítségeiteket, tanácsaitokat előre is köszönöm.

2013. okt. 6. 21:31
 1/8 anonim ***** válasza:
Öhmm, a kémiába hol kell rajzolni? Emelt biosz , emelt angollal, gyógytornász, tanár, pszichológus, sima biológia. Hanyadikos vagy? Mert, ha még csak most 11.-es simán megpróbálhatod a kémiát.
2013. okt. 6. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A molekulák stb felrajzolására elnevezésére gondoltam... a fakton már nem tudok módosítani, max jövőre, de egy év kémia fakt szerintem kevés lenne... gondolkoztam azon is, hogy éretségi után majd megpróbálkozom az emelt kémiával... biológushoz nem kell kémia?
2013. okt. 6. 22:20
 3/8 anonim ***** válasza:
A biosz és a kémia együtt jár. Ha ioszos szakra mégy fogsz tanulni kémiát is, sőt már most biokémiát. Másfél év simán elég főleg, ha a nyáron hajlandó vagy kémiázni. Rajzolgatnod pedig nm kell, de szinte soha
2013. okt. 6. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ez bíztatóan hangzik. :-). Azt tudom, hogyha bioszosra megyek kell a kémia, csak azt nem tudom, hogy egy olyan szakra kell e kémia érettségi, vagy nem, és ha kell akkor elég egy közép (azt egy kis ismétléssel, gyakorlással szerintem gond nélkül összehoznám) vagy csak az emelt biosz és emelt kémia párosítással lenne csak esélyem, mert kérik az emeltet...
2013. okt. 6. 23:00
 5/8 anonim ***** válasza:

Megnyugtatlak kedves kérdező, én kettes voltam gimiben kémiából, és egy év alatt készültem fel az érettségire, igaz, hogy nekem még csak közép kellett. Magántanár segítségével biztos sikerülne a dolog, ha ki tudod fizetni.

Egyébként én ebből a pár sorból úgy látom, hogy téged tényleg érdekel az orvosi, ezért azt tanácsolom próbáld meg, ha nem sikerül elsőre, akkor legfeljebb sikerül másodszorra, és jó eséllyel azt fogod csinálni, amit szeretsz. Ráadásul kémia orvosin csak két évig van, és inkább seggelés, mint számolás.


Üdv: egy medikus

2013. okt. 6. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a bíztató kommenteket! Szerintem meg fogom próbálni, végülis vesztenivalóm nincs, és van egy jópár olyan orvos akit csak másodjára vagy harmadszori nekifutásra vettek fel, de bejutott.... A magántanárral szerintem nem lesz probléma, meg majd nyáron is tanulok... :-). Még egyszer köszönöm szépen a válaszokat! :-)
2013. okt. 7. 06:24
 7/8 anonim ***** válasza:
Még egy kis bíztatás: Végzős vagyok és most vettem fel év elején a bioszt, úgy hogy augusztus végén tanultam meg az embertant, amúgy semmit nem tudtam: 4-es vagyok, szerintem az emelt sem lesz vészes. Amúgy még kémiából meg angolból emeltezek, szóval szinte hasonló a helyzet
2013. okt. 7. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nekünk a gimiben azt mondták, hogy csak az menjen émcia emeltre aki biztosan ötös legfeljebb éppen hogy nem lett az,, így négyes, mert 4 év anyagát kell megtanulniuk emelt szinten 2 év alatt... én ezért is nem mertem bevállalni,mert a stabil négyest kevésnek éreztem oda, ahol sok számolgatás stb van, ami sosem ment... nemtudom jövőre érdemes e felvenni, mert ugye már ha úgy vesszük két év lemaradásban leszek hozzájuk képest... egyik nagyon jó barátnőm állatorvosira készül, most végzős, lehet elkérem a kémia faktos füzeteit és abból meg könyekből elkezdek tanulni...szerintetek érdemes lenne másodikban felvenni vagy már csak rontanék a helyzeten? Vagy inkább érettségizzek le és egy nyugis felkészülős évet szenteljek a kémiának és utána érettségizzek? Az eddigi válaszokat pedig nagyon szépen köszönöm! :-)
2013. okt. 7. 17:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!