Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » DE-EK-ra járok mentőtisztire,...

DE-EK-ra járok mentőtisztire, most vagyok elsőéves, de szeretnék a DE-BTK-ra "átmenni" 2014. szeptembertől Mi a teendő ilyenkor?

Figyelt kérdés
Hogy/Mikor tudom abbahagyni azt ahol most vagyok? És ha abbahagyom a mentőtisztit akkor ki kell fizessem a tandíjat? (állami ösztöndíjas vagyok)

2013. okt. 7. 14:02
 1/6 anonim ***** válasza:

Első félév után még otthagyhatod következmények nélkül a szakot, nem kell visszafizetned semmit, elhasználtál egy támogatható félévet feleslegesen.

BTK-ra eü karról csak új felvételivel tudsz menni. Februárban jelentkezel, és várod a felvételi eredményét.

2013. okt. 7. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

huu de jó!!!

tudom, érettségiznem is újra kell majd pár tárgyból, ez nem probléma.

és azt nem tudod véletlenül, hogy most félévkor muszáj vizsgáznom akkor is, ha abba hagyom?

2013. okt. 7. 14:33
 3/6 anonim ***** válasza:
nem muszáj vizsgáznod..ha soha többet nem mész a DE EK felé akkor sem történik semmi, senki nem kéri rajtad számon (megmarad a diákod akkor is márc.1-ig, hallgató vagy a félév végéig..)
2013. okt. 7. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

jól van, köszönöm

azért szerintem bemegyek majd a tanulmányi osztályra és érdeklődöm még.

2013. okt. 9. 11:27
 5/6 anonim ***** válasza:
Miért akarod otthagyni a mentőtisztit? Nagyon nehéz? Én is gondolkodomezen a szakon.
2013. okt. 13. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

hát több dolog is elvette a kedvem, igazából nem is akartam oda menni, de csak mentőtisztire vettek fel, mindenki azt hangsúlyozza, hogy mennyi empátia szükséges ehhez a szakmához..(na ez nekem nincs) ráadásul egy csomó olyan tantárgy van, amit nem akarok se itt tanulni, se más egyetemen pl: mikrobiológia, ápolástan, táplálkozástan stb.

egyszóval rájöttem, hogy nem nekem való. De ha te tényleg szeretnél oda járni, akkor nyugodtan jelentkezz! A hallgatók és az előadók is nagyon kedvesek, maga a suli is nagyon jó és még most az eleje nem is olyan nehéz (persze a vizsgaidőszakban biztos nem mondom majd ezt)

2013. okt. 13. 10:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!