Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Építőipari szakközépiskolával...

Építőipari szakközépiskolával érdemes valamilyen építészettel foglalkozó egyetemre menni?

Figyelt kérdés
15 éves vagyok a Péchy Mihály építőipari szakközép iskolába járok.Eddig általános iskolába angol tagozatos voltam 8 évig tanultam angolt 5.-8.-ig heti 5 órába. A mi évfolyamunk már olyan ,hogy a 9. évtől tanuljuk a szakmát tehát van építési alapismeretek, műszaki rajz, munkavédelem, gyakorlatok elvileg 10.-be vagy 11.be bejön a statika is. Ha minden igaz nekünk kötelező szakmából érettségizni amik az előbbi tantárgyakból állnak. Hetente 3 fizikám van később lehet több lesz nem tudom. Az lenne a kérdésem hogy a szakmai érettségiért valamilyen + pontot kapnék e vagy ezzel nem foglalkoznak az egyetemen? Érdemes lenne valamilyen építészettel kapcsolatos egyetemre menni?(tudom nem túlságosan keresnek jól az építészek)Milyen előnyeim lennének egyetemen ha felvennének?
2013. okt. 12. 00:13
 1/1 anonim ***** válasza:

Plusz pontokról nem tudok, de pl. sok helyen lehet építési ismertekből is érettségizni és ez által felvételizni is. Ez mindenképp előny, mert egyel több választási lehetőséged van (míg aki gimnáziumból jön, annak fizika-matek kell (pontosabban ez marad lehetőségnek) általában.)

Nem feltétlenül csak építészmérnökire lehet menni. Mehetsz építőmérnöknek, gépészmérnöknek, településmérnöknek, stb. is, vagy meg is állhatsz és már úgy is lesz egy szakmád.

Hátrányban akkor vagy viszont, ha teljesen más irányt vesz az érdeklődésed, akkor nehezebb felképszülni az egyéb felvételikre.

2013. okt. 14. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!