Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Így is van értelme a BME re...

Így is van értelme a BME re mennem?

Figyelt kérdés

Szeretnék továbbtanulni egyetemre, de sajnos nem egy túl rangos középiskolában tanultam szóval nem vagyok épp valami jó pl matekból se stb. De ennek ellenére szeretnék a BME re menni mérnök infóra vagy villamos mérnökre. Attól, hogy rossz vagyok matekból fizikából stb ott ha figyelek bejárok órákra segítséget kérek ha nem értem akkor el tudnám végezni anélkül, hogy beleszakadok? Vagy ne is próbálkozzak vele annyira nehéz? A szorgalmam az megvan most technikumon tanulok még 2015 ig és rendszeresen tanulok.


Egyetlen előnyöm, hogy 5 évig tanultam programozást, szintúgy nem vagyok túl jó belőle de azért 5 év alatt sok minden ragadt rám.



2013. okt. 13. 12:04
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia! Én ugyan nem ezen a vonalon mozgok, teljesen más szakra járok, viszont van a párom, aki BME mérnökinfon van. Imádja a fizikát és a matekot is, jó is belőle, gimiben is eléggé emelt szinten tanulta, programozásban is voltak már alapjai, amikor elkezdte az egyetemet, MÉGIS nagyon nehéznek tartja a szakot. Nem nehéz bejutni, viszont nagyon nehéz bent maradni - ez egy tipikusan ilyen hely, nagyon sokat kérnek számon, és az első évben felvettek TÖREDÉKE diplomázik le.

Gondolkozz el rajta, van-e értelme rágörcsölnöd, amikor alapvetően eleve hátránnyal indulsz.

2013. okt. 13. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Értem akkor egy könnyebb egyetemet kéne megpróbálnom? Bár nekem az egyik barátom mérnök infós. Ő az a véglet aki ugyan emelt matekra meg fizikára járt de azt mondta nem volt annyira jó belőle meg utálta most is alig jár be órákra és azt mondja ha az ember bejár órákra meg figyel és ha nem érti akkor segítséget kér akkor teljesíthető. Csak kíváncsi vagyok más hogy gondolja mert a barátom most kezdte csak.
2013. okt. 13. 12:42
 3/8 anonim ***** válasza:
Hát, majd kérdezd meg a barátodat az első vizsgaidőszak után is, hogy mennyire érzi egyszerűnek úgy, hogy be se jár.. nem véletlenül esik ki az évek során több mint a fele a hallgatóknak! :)
2013. okt. 13. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem tartja egyszerűnek mondta is magáról, "hogy meg fogok bukni" De azt mondta, hogy odafigyeléssel stb elvégezhető.
2013. okt. 13. 13:26
 5/8 anonim válasza:

[link]


Csinálj meg kb 10 feladatlapot. Ez az alap.Utána gondolkozz el azon, hogy a következő 2-3 évben akarsz e matekot tanulni kb.napi 10 órában.Ha most nem szereted a matekot akkor csak szenvedni fogsz.Ez egy olyan szak,ahol tanulni kell.Sokat.Akkor is ha okos vagy.Persze vannak zsenik....

2013. okt. 14. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
És, ha pl a Debreceni egyetemre mennék? Az elvégezhetőbb lenne? Vagy ott is ugyan úgy szenvednék és bukdácsolnék. Egyébként nem tűnik nehéznek a 0. zh ettől függetlenül egyáltalán nem tudom mert elfelejtettem a fenébe meg régen se tudtam de megoldhatónak néz ki.
2013. okt. 14. 16:11
 7/8 anonim válasza:

Függvénytáblázatot és számológépet nem lehet használni :)

Ha rossz a megoldás az mínusz pont.

2013. okt. 14. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én erős gimiből jöttem, de még így is szívás a BME (bár én építőmérnökin vagyok), a matek nagyon kell és nem, nem nagyon tudod az egyetemen elsajátítani, max. vagyonokért külön tanárnál...
2013. okt. 17. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!