Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egy olajmérnöknek mi a munkája...

Egy olajmérnöknek mi a munkája? Mit csinál? Piszkos munka? Tényleg akkora rájuk a kereslet?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok, és érdekel a dolog mert nagyon magas a fizetésük, és külföldön jók az esélyeik, és én külföldön képzelem el az életemet.

2013. okt. 13. 22:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
Fogalmad sincs mit csinálnak, de az akarsz lenni, mert nagy a fizetés? Elég sok szakmában nagy a fizetés, ráadásul azokban nem csak a világ másik felén van képzés és munkalehetőség. Egyébként miért nem googlizol rá? Ha pedig nem tudsz angolul eléggé, hogy utána nézz (nekem kb két másodperc volt), akkor kétlem, hogy kész vagy egy normális külföldi egyetemre bekerülni.
2013. okt. 14. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Első csak szólok hogy Magyarországon is lehet tanulni a Miskolci Egyetemen,neked se nagyon megy a googlizás


A kérdésre válaszolva pedig igen,nagy rá külföldön a kereslet,de itt is el lehet vele helyezkedni,pl mol growww program

Az hogy mennyire piszkos attól függ melyik ágazatban helyezkedsz majd el

A fizetést pedig nem arcra kapják,le is kell tenni valamit az asztalra

Az egyetem is elég nehéz,olajmérnöki szakra pedig általában 3-4szeres a túljelentkezés,csak azt veszik be aki komolyan is gondolja

2013. okt. 16. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%
Na, hát el tudom képzelni a Miskolci egyetem milyen világszínvonalú képzést nyújt, LOL. Egy-két képzést leszámítva még BME sincs sehol, és rengeteg extra kutatásban és külföldi projektben kellett részt vennem mire komolyan vettek szakmailag. A Miskolci egyetemről még a magyarok sem hallottak. Felőlem oktathatnak asztrofizikát is, attól még külföldire kell menni, ha valaki komolyan gondolja a szakmát, és nem csak bohóckodni akar. Ez nem a googleből jön.
2013. okt. 16. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Baromságokat hordasz össze

Kb 60 éve van itt olajmérnök képzés,bőven vannak jól képzett tanárok,több Dubajban vevendégoktató

az itt végzettek 98%a azonnal el tud helyezkedni,ebből 70% megy külföldre

Onnan tudom hogy én is ide járok,ezt tanulom,de nyilván neked aktuálisabbak az infoid 2 perc guglizás után

Az hogy te még nem hallottál róla az is azt tükrözi mennyire fingod sincsen a dolgokról,a műszaki karok,szakok szinte minden évben a top10-ben vannak

Amiért külföldre érdemesebb menni ezt tanulni az ottani egyetemek jobb anyagi támogatottsága és felszereltsége,de az oktatás ettől függetlenül egyáltalán nem színvonaltalanabb

Sokan a mesterképzést szokták kinnt végezni

2013. okt. 16. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
82%

Egyrészt ezek szerint tévedtem, és jó látni, hogy valaki aki azt végzi pozitívan nyilatkozik a tanulmányairól, ezt elég ritka hallani bármivel kapcsolatban is.

Másrészt viszont továbbra is azt mondom, hogy majd ha kutattál és túl vagy pár nyugat-európai projekten (mint én) akkor nyilatkozz a magyar oktatás színvonaláról, mert hidd el, hogy döbbenetes a különbség, és nem csak az anyagi erőforrások hiányoznak. Nekem ausztrál olajmérnök ismerőseim vannak elsősorban, pár hete lógtam velük Stockholmban és hidd el, az ő képzésük ÉG és FÖLD egy ismeretlen magyar vidéki egyetemhez képest, minden más csak mese habbal. Én biztosan nem Mo-n kezdeném az ilyesmit, ha komolyan gondolnám a dolgokat. De örülök, hogy nálunk is van ilyen lehetőség, a MOL végülis egész jó táptalaj lehet az ilyesminek.

2013. okt. 16. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Mindent átolvastam, már régóta nézegetem googleban a dolgokat, de ezt nem sikerült megtudni, hogy pontosan mit is csinál.. annyit tudok, hogy olajmezőket kutat fel, és geológusokkal dolgozik? és a legtöbb oldal meghaladja az angoltudásom, pedig jól megy az angol :) annyit tudok, hogy 1 millió felett van a fizetés, legtöbben egyből el tudnak helyezkedni, valakik már a diplomájuk megszerzése előtt ajánlatokat kapnak. szóval komolyan érdekel a dolog, emiatt jobban is tanulom a kémiát, fizikát, és matekot!
2013. okt. 18. 15:00
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Olajmezőket a geofizikus kutat

Nem egyféle olajmérnök van,ugyan úgy hogy ha valaki gépész lesz az sem egyetlen dologgal foglalkozhat majd,rengeteg féle gépész van

Olajmérnökséghez tartozik pl a fúrómérnök,rezervoármérnök stb...

Fúrómérnök keresi a legtöbbet,neki veszélyességi pótlék is jár,ő az aki a munkások között szaladgál,megtervezi,vezeti a fúrást stb

Rezervoármérnök a termeléssel foglalkozik,többnyire az irodájában csücsül

Nagyjából ezekkel vagyok tisztában,de többféle is van

Ha valóban ezt akarod csinálni kösd fel a gatyát,matek,kémia emelt érettségi nem hátrány,angolt is kenni vágni kell

Műszaki földtudományi alapszakra minden jöttmentet fel fognak venni,most is csak 284 pont volt a határ,szakosodásnál viszont az olaj és gázra 3-4szeres lesz a túljelentkezés,csak a legjobbakat fogják bevenni

2013. okt. 18. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ, ment a zöld kéz :)
2013. okt. 19. 09:20
 9/13 anonim válasza:
A hozzászólóktól kérdezném,hogy földrajz/Geoinformatikus bsc-vel mennyi az esély bekerülni olajmérnökire vagy földtudományi mérnökire?Inkább zavarjam le gyorsan a földtudományi bsc-t(nem miskolcon) is?
2013. dec. 11. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Olajmérnök msc-re csak mfk-sokat vesznek be
2013. dec. 11. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!