Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért megy valaki orvosira,...

Miért megy valaki orvosira, ha nyelvekből jó?

Figyelt kérdés
Most vagyunk 12.-esek, és az egyik legjobb barátnőm fejébe vette, hogy orvosnak jelentkezik, pedig látszik, hogy a nyelvekért van oda. Németül beszél felsőfokon, és angolból is már rég megvan neki a középfokú, de tanul franciául is, és baromi tehetséges. Ezt a szintű nyelvtudást orvosin biztos nem fogja hasznosítani. Én úgy látom, hogy nem a biosz meg a kémia az igazi érdeklődési köre, és nem szeretném, hogy rossz döntést hozzon. Próbáljam meg lebeszélni, vagy ne mondjak neki semmit?

2013. okt. 16. 21:58
 1/4 anonim ***** válasza:
De ha orvos lesz, és kutatásokban vesz részt, akkor nagyon jól jön neki a német-angol-francia nyelvtudás, ha publikálni akarja a kisérletek eredményeit. Szerintem inkább bátorítsad, szüksége van az emberiségnek az okos koponyákra, minnél magasabb szinten.
2013. okt. 17. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem mi a bajod azzal, hogy orvosira akar menni:D Csak el tudja már dönteni, hogy mi érdekli.

Egyébként a nyelvtudás nagyon jól hasznosítható az orvosin. Sőt, szakfordítói és szakkommunikátor képzést is lehet mellette/utána csinálni. Emellett külföldre is lehet menni dolgozni, ahol szintén kell a nyelvtudás.

Vagy akár kutatni, tanítani stb.

Szerintem inkább jó, hogy a nyelvtudást eszközkén használja, és nem arra akar építeni.

2013. okt. 17. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
csak azért zavar, mert szerintem külső kényszer hatására csinálja, a szülei irányítják kb. totálisan. de nem mondok neki semmit, végülis az orvosi biztos talajt ad még jó ideig ebben a világban.
2013. okt. 17. 23:28
 4/4 Vörösnefelejcs ***** válasza:
Te, én a saját gyerekemet sem merem semmire rábeszélni, te meg a barátnődet akarod? Elmondhatod neki, hogy te mit gondolsz, ötletelni mindig hasznos, de hagyd békén, ha nem vevő rá.
2013. okt. 23. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!