Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szociológia szakról mit...

Szociológia szakról mit érdemes tudni?

Figyelt kérdés

Az utóbbi időkben néztem ki magamnak a szociológiát, de még nem vagyok benne biztos, plusz még sok időm van átgondolni (15 éves vagyok még csak). Azért mégis szeretnék feltenni ezzel kapcsolatban pár kérdést.

Az ELTE az egyetlen egyetem, ahol van ez a szak? Nehéz bejutni? Van vmi plusz elvárás? Melyik tantárgyból várják el az emelt érettségit (törire tippelek)? Az egyetem után mennyire lenne nehéz elhelyezkedni szociológusként?

Előre is köszönöm a válaszokat! :)



2013. okt. 19. 16:23
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Nem csak az ELTÉn van, bár valószínűleg ott van a legjobb ilyen képzés. Ponthatárokat és elvárásokat nézd meg, ne várd már el mástól, hogy utánanézzen helyetted. Viszont kétlem, hogy a szociológusok túl sokan szociológusként helyezkednének el. Eléggé büfészak, ami utána széles látókörön kívül nem túl sok dologra jó, kivéve persze, ha valamire nagyon ügyesen specializálódsz.
2013. okt. 31. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
76%

Más egyetemeken is van, a Corvinuson is állítólag jó a képzés, én az Eltén végeztem pár éve, még 5 éves képzésben. Mások szerint a Corvinuson inkább gyakorlat, az Eltén az elmélet számít. De van pl. Miskolcon is.

A szakot nem ajánlanám, valóban alig lehet vele specializáció nélkül elhelyezkedni - a statisztika a legjobb irány - és nagyon lenézett büfészak, sokaknak a komédia-ruhatárral van egy szinten. Ráadásul az Eltén a TTK-IK-val van egy épületben, szerintem ők a TÁTK-ot valami hülye óvodások gyülekezetnek tartják, akik elfoglalják a folyosót és hangoskodnak.


Régebben magas volt a pontszám, gondolom most se változott szóval nehéz bejutni, nekem 2 nyelvvizsgám és 2 emeltem volt bioszból és matekból, a matek mindenképpen kell mivel szigorlat is van belőle - felvételihez is jó a matek emelt.

.

Keress rá a többi egyetemre, pl. az Eltén ez a követelmény szoc alapszakra:


2 érettségi tárgyat kell választani, amelyek közül legalább az egyik emelt szintű az alábbi tárgyakból: magyar vagy matematika vagy társadalomismeret vagy történelem vagy egy idegen nyelv

(választható nyelvek: angol, francia, német, olasz, orosz, spanyol)

[link]


De mai szemmel felesleges egy ilyen diploma, persze mire végzel majdnem 10 év múlva, lehet keresett lesz. Az USA-ban a 10 legkeresettebb diploma között van.

2013. okt. 31. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Ez jó, ezek jól hangzanak. Kivéve az, hogy nem igazán keresett szakma, de hát ma Magyarországon nem is van sok szakmának esélye, meg hát változhat még a felállás. Az, hogy "büfészak", nem zavar, nyilván mindegyik szak értelmes, normális, ahová tanulni kell, hogy bekerüljünk. Innentől kezdve pedig egyik egyetemista nem szólhatja le a másikat, csak mert másik szakra járnak. Vagy ha bárki meg is tenné, én nem foglalkoznék vele.

Azt, hogy az USA-ban keresett, nem is csodálom, az amcsikra ráférne némi alapfokú szociológia képzés :P

2013. nov. 1. 17:27
 4/5 anonim ***** válasza:
69%

Azért vannak szakok amik azért büfészakok, mert soha sem lesznek keresettek és igazán nincs sok értelme az elvégzésüknek, pl. egyetemek "töltelékszakjai" amik csak a keretlétszám miatt vannak - ezek leginkább interdiszciplinálris szakok, ebbe sorolják a környezetmérnököket is - akik elvileg mérnökök, biológusok, esetleg még a környezeti jogszabályokhoz is értenek - mégse olyan kelendőek, mert ha valakinek mérnök kell azt vesz fel, ha biológus, akkor meg azt.

A még gagyibbnak bélyegzett szakokat keresztező szakok - mint a szabadbölcsész - pedig még inkább lenézettek.

Az egyetemisták pedig leszólják a másikat, szakon belül is, minket a nemzetközi tanulmányokat hallgatók néztek le, a legalul levők pedig a szocmunkások voltak.


Mellesleg egy fizika szakra nem kell annyit tanulni a bekerüléshez mivel kevesen jelentkeznek, alacsony pontszám is elég, mégis értelmes szak - ott a bent maradáshoz kell tanulni.

2013. nov. 1. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
31%

Kérdező: nem teljesen értem mi hangzott olyan jól, amikor mindketten leírtuk, hogy piacképtelen a szak.


"Az, hogy "büfészak", nem zavar, nyilván mindegyik szak értelmes, normális, ahová tanulni kell, hogy bekerüljünk. "


Ezt nagyon rosszul gondolod. Többnyire a nehéz, de keresett szakokra a legkönnyebb bekerülni, és nehéz bennmaradni. Ellenben a büfézésre nehéz bejutni, de még egy retardált is elvégzi idővel. Hasonlítsd össze mondjuk a BME foglalkoztatási mutatóit a többi egyetemével, aztán nézd meg a ponthatárokat...


4-es: bár többnyire egyetértek veled, az alapdiplomám környezetmérnök (bár a mester már specializáltabb), és én nagyon ütősnek találom a munkaerőpiacon, rengeteg dologhoz lehet vele kezdeni.

2013. nov. 1. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!