Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szociológia diploma után...

Szociológia diploma után merre érdemes továbbmenni másoddiplomára?

Figyelt kérdés
Idén februárban diplomáztam szociológiából és szeretnék majd valamikor a jövőben tanulni még valamit. De igazából nincs öteletem, hogy merre keresgéljek. Így ötleteket várok :) Jelenleg egy műanyagipari nagyvállalat vezetőjének vagyok a személyi asszisztense, itt az angol tudásom tudom hasznosítani. Van egy középfokú nyelvvizsgám angolból és németből, olaszul alap szinten beszélek. Jó voltam mindig a reál tárgyakból (főleg matek). Merre érdemes tovább mennem, amit a munkámban is hasznosítani tudok?
2010. ápr. 9. 09:05
 1/2 anonim ***** válasza:

Nekem elsőre a szociális munka ugrott be...

Tulajdonképpen a szociológia gyakorlatias leágazása, ha jó a nyelvtudásod, akkor külföldön is (Anglia, Dánia, Hollandia stb.) sikerek és munkák várhatnak, és persze ha van benned spiritusz, akkor a tudásod és a tapasztalataid alapján a társadalom számára hasznos tanulmány, ill. könyvet tudsz írni.

Mindenesetre én a helyedben biztos valami gyakorlatias szakot választanék, mert a szociológia önmagában csak elméleti tudással gazdagít és nem tapasztalattal. És az úgy önmagában száraz, ha érted mire gondolok. Ezért se mondom, hogy társ. tudomány, vagy politolgia...

2010. ápr. 9. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
szociálpolitika
2010. ápr. 9. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!