Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hová érdemes menni továbbtanul...

Hová érdemes menni továbbtanulni? Már beleőrülök.

Figyelt kérdés
Idén végzek gimiben. Tuti 400 pont alatt leszek, de 350 felett remélem. Matekból pocsék vagyok. Már nagyon bánom, hogy nem tanultam infót, mert abból jó voltam, de fakton a töri mellett volt és én a törit választottam mert akkor még Szombathelyen akartam tanulni Történelem szakon. Azóta meggondoltam magam. Anyám sima varrónő és egy gyárban csoportvezető, 3 olyan beosztottja is van akinek töri diplomája van. Nagyon szívesen tanulnék jogot Pesten a Pázmányon. Nagyon érdekel, mind a történelem és politika. A jogászként pedig esélyem lenne bekerülni politikai körökbe. Pest drága. Lakhatás nagyon problémás lenne. Lenne rá kb havi 80-100e forint. Ha maradok Szombathelyen, anyagilag sokkal stabilabb lenne. Biztos diákmunka stb. Nem tudom mit tegyek. Szombathely és biztonság, de bizonytalan jövő vagy Pest és 5-7 év nélkülözés, de biztosabb munka mint a törivel. Sokan mondják maradjak törin és 3 év után menjek jogra. De, az már nem késő? Most a lakhatás is könnyebben megoldható lenne. Már becsavarodok, rajtam kívül még nem láttam senkit az osztályban aki ezzel foglalkozna. Még 3-4 hónap és az egész életünkről kell dönteni. Tiszta rosszul vagyok tőle és nem tudom kiverni a fejemből.
2013. okt. 19. 20:11
 1/2 anonim ***** válasza:

Nos ha lenne rá havi 80-100 ezer akkor egy társbérletben kényelmesen ellehetnél. Diákmunka itt is van. Én épp álláskeresőben vagyok és folyton diákmelókba botlok bele.


Tanuld azt, amit szeretnél a sikerért áldozatot kell hozni meg kell érte szenvedni. Mire mész egy olyan dipivel, ami semmire se jó?

Történelem diplomával, mihez fogsz kezdeni?

Azon meg jót derültem, hogy bekerülhetsz politikai körökbe:) Persze nincs lehetetlen de oda csak tényleg csókosok jutnak be ráadásul az a világ...hááááááááááát...tele van sz..kavarással, korrupcióva, simlivel...ha ezt bírja a gyomrod...

Rengeteg jogász van itt, a többség csak ügyvéd bojtár ebben a szakmában éveket kell gályázni, hogy odafigyeljenek rád mert itt tényleg csak sok éves tapasztalattal lehetsz jó. És ezután lehet kőrözni a húsos fazék felé!


Én azért körbe néznék más szakmák után is. Az informatikát még nem lőném ki.

Ma itt pesten az informatikusok meg a pénzügyisek mennek jól.

Szerintem még nézelődj az élet itt pesten is megoldható. A nehézségek ne tántorítsanak el mert utána bánni fogod.

A könnyebb út hosszútávon nem biztos, hogy kifizetődőbb.

2013. okt. 19. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nem csak te vagy ilyen álapotban a továbbtanulás miatt. Én is ebben a cipőben járok, pedig még van egy évem. A jogász szakot azért nem merem bevállalni, mert lényegében fizetős lett. Nagyon kevés embernek van 465 pontja. Szóval a Pázmányon 230.000 Ft. egy fél év, ha nem csúszol, az 2.300.000 Ft+ albérlet v. koli+ megélhetés+ utazás+.... Ha diákhitelből, akkor még erre a kamat. De reménykedek, hogy ezt megváltoztatják, és lejjeb viszik az államilag meghatározott pomthatárt. Közben lesz még egy választás is. Ráadásul, ha nem mozogsz jogász körökben , nagyon nehéz jó munkahelyet találni, és nem is keresnek annyira jól az átlagos jogászok. Az én ismerősöm az egyik közmunkán van, a másik egy biztosítónál a behajtási osztályon állandó túlórával terhelve, amit nem fizetnek meg. Gondolkodj el te is megéri e ennyi nélkülözés? Szerintem válogass még a szakok között!
2013. okt. 26. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!