Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Építőmérnöknek vagy Mérnök...

Építőmérnöknek vagy Mérnök Informatikusnak tanuljak?

Figyelt kérdés

Hali,

Mindjárt itt a pályaválasztás és nem tudok dönteni, hogy melyik szakon tanuljak tovább? építőmèrnökit a SZIE-n néztem ki, a mérnök informatikust pedig az ÓE-n néztem.

Vélemények? Érvek? Tapasztalatok?

ill. mérnök informatikusként hol tudok elhelyezkedni?

Normális válaszokat, Köszönöm!



2013. okt. 20. 11:47
 1/1 anonim válasza:

Két teljesen különböző beállítottság kell ezekhez a szakokhoz, alapjában véve mérnöknek egy helyen éri meg igazán tanulni, és az a BME, jelen gazdasági helyzetben, kapcsolatok nélkül, saját magadra támaszkodva a mérnök informatikussal jó eséllyel több sanszod lesz elhelyezkedni, és sok pénzt keresni. Az építőmérnöki szakma egy nagyon szerteágazó foglalkozás, foglalkozhatsz hidakkal, magasépítéssel, mélyépítéssel, geotechnikával, vízépítéssel, utakkal, vasúttal, közművekkel, természetvédelemmel, földméréssel, térinformatikával, a mérnök informatikával programozhatsz intelligens autonóm rendszereket, foglalkozhatsz infokommunikációs hálózatokkal, szoftver/rendszer fejlesztéssel, médiainformatikával, informatikai biztonsággal. Egy nagy közhellyel tudnék neked segíteni, menj oda ami jobban érdekel.

Gondold át ezt a sorrendet mielőtt kiválasztod, hogy melyik legyen:

1., Melyik érdekel?

2., Ha mindkettő, akkor melyikben szakmában van családi/baráti kapcsolatod

3., Ha mindkettőben/egyikben sem, akkor szerintem válaszd a mérnök informatikust.


Nem tudom, hogy mennyire ragaszkodsz, az Óbudai Egyetemhez és a Szent Istvánhoz, de nekem ez lenne a sorrendem a 3.ik pont után a te helyedben:

BME-mérnökinfó

BME-építőmérnök

OE-mérnökinfó

SZIE-építő


A BME-s diploma minden munkaadó szemében nagyobb presztízzsel bír, mint bármelyik más egyetem által kiadott diploma az országban.


Remélem tudtam segíteni,

egy építőmérnök hallgató

2013. okt. 22. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!