Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Biológus, környezettudományi,...

Biológus, környezettudományi, biomérnök, vegyészmérnök vagy egészségügyi mérnök mesterképzés?

Figyelt kérdés

Most végzem a környezetmérnök alapszakot. Váltani szeretnék, de nehezemre esik a döntés. A fentiekről mit tudtok?


Középiskolás koromban a legkiemelkedőbb tehetséget a biológia iránt mutattam, ezért szeretnék nagyjából ezen a vonalon maradna.


2013. okt. 23. 19:07
 1/5 anonim ***** válasza:

Vegyészmérnök vagy egészségügyi mérnök legyél.

a sorrend is ez..

2013. okt. 23. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hányad éves vagy?

Nem éri meg még BSc-t váltani?


Vagy munkavédelmi tanfolyamot végezni, vagy a minőségügy felé orientálódni nem lenne kedved?


Vagy esélyt adni a szakmában elhelyezkedésnek önkénteskedéssel, meg a szakmai gyakorlati helyek teljes gőzzel való keresésével?


Az a gond, hogy erről a szakról normális MSc-re menni és ott BENT MARADNI... Szerintem lehetetlen.

Még ha nálatok jó a kémiaoktatás, akkor talán... De nálunk pl. az sem...


Vagy valami OKJ, ami piacképes, emellett estin?


Csak arra vigyázz, ha MSc-re mennél mégis, akkor piacképesre - na azok amiken környezetmérnök BSc után lehetetlen bennmaradni -, mert 25 éves korig támogat a munkaügyi tanfolyamokat, ezt most hallottam.

Mióta ezt hallottam, letettem az MSc-ről :D Pedig a környezettudományi tetszene. Csak az nem egy, hanem kettő kemény kivitelű WC-papírt jelentene... :D



Egy utolsó kérdés...

Ha a biológiát szeretted, miért környezetmérnök szakra mentél?

Nyugi, ezt a kérdést magamtól is feltettem már... :D

2013. okt. 23. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Most végzek. Viszonylag sok kémiát tanultam. A környezetmérnökiről pedig azt mondták, tele van biológiával... hát nincs.
2013. okt. 24. 08:33
 4/5 anonim ***** válasza:

Ki mondta ezt?


Amúgy őszintén irigyellek a sok kémiáért...

Mi szerintem konkrétan rosszabb szakembereket leszünk.



Munkavédelmi szakmérnöki v. valamilyen OKJ nem tetszene?

2013. okt. 24. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem teljesen jó MSC szakokat nézett ki a kérdező. Minek neki rosszabb megoldásokat ajánlgatni?

Az utolsó 3. MSC piacképes nagyon is. Minek tanulna megint olyan szakon amivel kevés az esély elhelyezkedni?

Hogy nehéz bent maradni mert környezetmérnök az alapdiploma? (ez nem igaz)

Puding próbája az evés. Nekem más a tapasztalatom a szakokkal kapcsolatban nagyon is. Ha valakinek megvan a képessége hogy tud az adott irányba elsajátítani ismereteket, és kellő kitartása és szorgalma van, akkor totál mindegy milyen alapszakról ment.Ha lehetetlen lenne adott alapszakkal elvégezni akkor nem engedné a rendszer, nem véletlenül lehet bizonyos korlátok között módosítani mióta bolognai rendszer van. Pont ez is a lényege.

Szerintem ne hallgass senkire, jól látod és kitaláltad a dolgot,hogy MSC már piacképes legyen...utolsó 3-ból azt válaszd ami a legjobban bejön neked és lesz jó munkahelyed. Nehogy okj-val húzd az idődet. Max nem 2 év alatt végzed el mestert..de ez sem biztos ha a tanulásra koncentrálsz.

2013. okt. 24. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!