Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen természettudománnyal...

Milyen természettudománnyal kapcsolatos szakot választanátok, és miért (biológia, kémia)? Biomérnök, vegyészmérnök, orvosi?

Figyelt kérdés

Konkrétan amik érdekelnek: BIOMÉRNÖKI, VEGYÉSZMÉRNÖKI, és hasonló szakok, de sok mindenre nyitott vagyok.

Biológiát és kémiát tanulok emelten.

A szakmában végzettek / még tanulók véleményére lennék kiváncsi.

Ti hova mentetek? Miért azt választottátok? Csináltatok volna valami másként? Milyen a képzése annak a szaknak? Milyen lehetőségek vannak külföldi ösztöndíjra, munkára? Milyenek a lehetőségek itthon, mivel járok termtud. vonalon a legjobban, minek mekkora (akár számszerűen is) a fizetése?

Mivel hova tudok legjobban elhelyezkedni?


Igazából szívesen mennék üzleti, vagy közgazdasági szakra, de oda nagyon magasak a ponthatárok.


A vegyész - és biomérnöki vonz leginkább a lehetőségeimhez mérten, de matekból nem vagyok a legjobb.

Mérnöki szakok? Orvosi?


köszi



2013. okt. 17. 17:34
 1/10 anonim ***** válasza:
Én vegyészmérnöknek mennék, mert orvosin sokat kell tanulni évben, míg szakosodsz, plusz kevesebbet is fizet , mint a vegyészmérnöki. Fizetésekért szerintem az állásajánlatokat nézd meg,bár általában neked kell megadni, mikor munkát keresel, hátha találsz egy konkrétumot
2013. okt. 17. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Én az orvosit választanám, illetve azt is választottam. De nekem csak eü szakok voltak mellette, más nem érdekelt:D

Bár Mo.-n rossz a fizetés, igen könnyen ki lehet jutni külföldre (már az egyetem alatt is).

Szerintem a biomérnökivel nem könnyű elhelyezkedni, akkor már inkább vegyészmérnöki.

2013. okt. 17. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

én biomérnöknek tanulok, nagyon szeretem. a képzés nagyon hasonlit a vegyészmérnökökéhez, csak mi biológiával kapcsolatos tárgyakat is tanulunk, de a kémia majdnem ugyanannyi. elhelyezkedés aránya nagyon jó, nálunk az msc-n végzetteknek már végzés előtt mindnek volt munkája. sokan nem tudják mivel foglalkozik egy biomérnök, ezért nem hisznek a szak sikerességében. de a legtöbb állásra ahová vegyészmérnököt keresnek ott van mellette h vagy biomérnök.


ha szereted a biológiát és a kémiát is akkor ez egy jó szak neked, a matek nem annyira nehéz.

2013. okt. 18. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat!


#3. te BME-re jársz? milyen külföldi tanulási lehetőségek vannak az egyetem alatt (tudom, hogy orvosin sok és ez az egyik ami miatt az tetszik)?

konkrétan milyen szakterületekre lehet elhelyezkedni, csak kutatás és gyártás? jó munkahelyeket kínálnak a végzetteknek?


egyébként azt hallottam, hogy a vegyészmérnök jobban fizetett és keresettebb is, itt mennyivel vészesebb a matek és a kémia?

2013. okt. 18. 14:13
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerintem gyógyszerész. Tűrhető az idő, amennyit tanulsz, de több, mint egy vegyészmérnök vagy biomérnök, mégis kevesebb, mint az orvosi. Egyből magas fizetéssel kezdhetsz, ami vagy stagnál vagy emelkedik. Ha végzel elvégezheted a gyógyszerész-közgazdász képzést és máris vegyíted a kettőt.
2013. okt. 18. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

#5.!

igazából én a SOTE-s gyógyszerésszel szemeztem egy darabig de nekem túl sok benne a kémia. +általában a gyógyszerészként végzettek először mehetnek gyógyszertárba a pult mögé, ahol a fizetés se jó, és hát nem egy álom munka strepsilst osztogatni, nem?

2013. okt. 19. 23:03
 7/10 anonim ***** válasza:
Hát nemtudom igazából, szerintem jó dolog a gyógyszerészet. Több ismerősöm is odajár és ha megemlítik mindenki hűházik... Úgyhogy van egy presztízse. Meg azt mondják, hogy a gyógyszerészetben a jövő. A dolgokról csak párat tudok nyilatkozni, ami ellentmond a te mondatodnak. Nekem az ismerősöm azt mondta ő elsősorban gyógyszermarketinges akar lenni, és ő ennek eléggé utána járt, szóval nemgondolom, hogy csak gyógyszertárban dolgozóak lehetnek. :D (Én egyébként közgazdásznak tanulok)
2013. okt. 19. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Ebben szerintem egyet értünk, hogy a gyógyszerészetben a jövő, de tulajdonképpen a vegyészmérnök, és a biomérnők ugyanaz ebből a szempontból :)

és a közgazdászi milyen?

2013. okt. 20. 20:56
 9/10 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy ezért most le leszek pontozva, de eléggé rossz, hogy a gyógyszergyáraké a jövő. Tömik az embereket azzal a sok gyógyszerrel, amelyek fele rosszabb tüneteket okoz, mint amire felírták. Na meg nem is az okot szüntetik meg, csak a tüneteket kezelik... Egyébként azt csináld, amit szíved szerint akarsz. Én az orvosit választom, mert az embereknek/en akarok segíteni.
2013. okt. 21. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Annyi kiegészítést tennék az eddigi válaszokhoz, hogy ha olyan szakot választanál, amiben benn van, hogy MÉRNÖK, akkor igenis készülj fel orrba-szájba matekra, fizikára, számítástechnikára. A mérnök épp attól mérnök, hogy egyetem végén egy tetszőleges üzemet képes modellezni számtógépekkel, azaz ismeri a matekot-fizikát, és tud programozni is. A mérnökire jelentkezett hallgatők 80%-a emiatt bukik ki. A biomérnök, vegyészmérnök az mérnök. A kutató a biológus és a vegyész. Esetleg ilyen érdeklődéssel mehetnél még környezettanra is, de a gyógyszerészet, orvosi is jó.
2014. jún. 5. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!