Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik egyetemre, és melyik...

Melyik egyetemre, és melyik szakra szerintetek?

Figyelt kérdés

17 éves srác vagyok, jövõre érettségi.

Tanulmányi eredményem kitünö. jelenleg egy német középfokú nyelvvizsgával rendelkezem, + egy középszintü német érettségivel (98%) és középszintü info érettségivel(93%). jövöre tervezek még egy angol középfokú és német felsöfokú nyelvvizsgát is. Matek és fizika érdekel, az elöbbiböl emeltszintü érettségit teszek majd.....


a mérnöki irány szerintem adott, de azon belül nem tudok dönteni. Ajánlottak nekem már mindent.... Gépész-, villamos-, mechatronikai-, jármü-, olaj/gázmérnök, stb...

melyik milyen, ezeket melyik egyetemen tanítják a legjobban, melyik a keresettebb, melyiknek fizetnek jobban, stb...

a tanulással szerencsère sosem volt gondom.

minden vélemény érdekel, írjatok minèl többen kérlek! :)



2013. okt. 24. 20:10
 1/8 anonim ***** válasza:

Bármelyik jó hiszenha tanulsz akkor mindet megtudod csinálni, de ez inkább attól függ hogy melyikhez lenne leginkább kedved, mert ha olyat választasz amit nem szeretsz csinálni akkor hosszabb távon sokkal rosszabbul jársz mintha olyat csinálsz amit élvezel...


Villamosmérnök kevés van úgyhogy azt esetleg ajánlom (azon vagyok az előző indok miatt) de mérnökinfóra kellett volna mennem...


tehát arra menj amit szeretsz csinálni, vagy megtudod szeretni...


esetleg előtte valamilyen OKJ-s képzés sem ártana

2013. okt. 24. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

De nem ismerem egyiket sem, pont ezèrt szeretném, ha minél többen leírnák a vèleményüket, tapasztalataikat... :)


Az Okj-s képzések közül meg bevallom csak a sportedzö èrdekel, mert egyszer majd szívesen állnék foci edzönek/menedzsernek. Nagyon közel áll hozzám a foci, föként a taktikai része. de ez már egy másik dolog :)

2013. okt. 24. 20:34
 3/8 anonim ***** válasza:
ha ilyen mérnöki dolgokon gondolkodsz, akkor csakis a BME :) ott a legjobb az oktatás+ az adja a legértékesebb diplomát is
2013. okt. 24. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Oda menjél tanulni, amilyen régióban/városban szeretnél majd élni/dolgozni meg persze azért számon tartott műszaki képző intézménybe(BME, Győr, Miskolc, Gödöllő, Óbudai). Google-ba becsapod, meg felvibe és mindegyikről kapsz részletes leírást sok oldalon. Nem lehet ezt pár mondatban megfogalmazni, hogy miről szólnak...
2013. okt. 24. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
tudom, azokat is olvasom.... viszont teljes képet csak akkor kapok, ha szemêlyes tapasztalatokat is látok :)
2013. okt. 25. 07:08
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha tényleg érdekel írj privát üzenetet, és szívesen regélek a gépészmérnök illetve rokon területeiről: energetika, közlek szak, járműves szak, mechatronika.
2013. okt. 25. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha ilyen ügyes vagy matekból, ráadásul fizikából is, és még a nyelvtudásod is megállja a helyét, akkor vétek lenne kihagynod a BME-t, mindenképp azt ajánlom!!!

(Színvonalas oktatás, remek diákélet, csupa jót hallok BME-s ismerőseimtől, nagyon szeretik... a legjobbak oda mentek tőlünk :) )


BME-VIK nézz utána a mérnökinformatikának és a villamosmérnök képzésnek!

2013. okt. 26. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
saját tapasztalatokat, élményeket, véleményeket is fejtsetek ki légyszíves hosszabban :)
2013. okt. 26. 20:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!