Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nyelvi előkészítő osztály...

Nyelvi előkészítő osztály (NyEK) : előny vagy hátrány?

Figyelt kérdés

0. évfolyamos nyelvi előkészítő osztály szerintetek:

- egy év veszteség vagy egy nyelvvizsga nyereség

- elfelejted a többi tantágyat vagy jó leszel nyelvből meg infóból


A véleményeteket szeretném tudni. Mik az előnyei és mik a hátrányai? Tapasztalatok? Érdemes olyan suliban NyEK-es osztály ahol amúgy emelt szintű a nyelvoktatás?



2013. okt. 25. 22:38
1 2
 1/14 anonim válasza:
100%
Nyelvvizsga nyereség!!!!! Mivel 1 évig ismételed a matekot és a nyelvtant, ezért valószínűleg jobb leszel belőle. Én is NyEK-be járok :-)
2013. okt. 25. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
100%
Én is előkészítőbe jártam,és nagyon megbántam,mivel a nyelv és az infó volt előtérbe helyezve így matekot és a többit igazából nem is tanultuk (olyanok voltak hogy természet tudomány,tanulás módszer tan,meg valami logika már nem nagyon emlékszek),így inkább felejtettem és az év veszteséget is megbántam.De a te döntésed,van akinek meg bejött :)
2013. okt. 25. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Én utólag megbántam, hogy nyelvi előkészítőbe jártam, mert így 1 évvel később végeztem, nyelvvizsgám így is úgy is meg lett volna. Nem mondom, hogy rossz volt mert azért a középsulis évek nagyon jók voltak, meg jó volt a társaság, de ha hamarabb végeztem volna középsuliban már kezemben lenne a diploma. :) Így még várnom kell januárig....:D
2013. okt. 25. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
90%

Nem akarom lehordani de én nyek-es osztályba jártam és mindenki szídta mint a bokrot... Mindenki hatalmas hibának tartotta az egészet.. 1 évet elb*szol a semmiért, ellustulsz, és teljesen kijössz a gyakorlatból ami a tanulást illeti, amikor kezded az 1-t kín szenvedés lesz az egész..

Nemtudom most hogy van meg mi ez a nyelvvizsga dolog, de nekünk nem adtak nyelvvizsgát csak ha elmentél(sulitól függetlenül) nyelvvizsgára, vagypedig az adott nyelvből emelt szinten érettségiztél(ez középfokú nyelvvizsgának felelt meg).

+ ha 4 év alatt nem vagy képes elsajátítani azt a nyelvet(pláne ha az a nyelv angol) akkor több idő alatt se fogod.

Ez nem csak az én véleményem hanem 2 nyek-es(párhuzamosan indítottak velünk egy másikat) osztályé egybehangzóan..

Nekünk nagyon nem működött a dolog, de lehet másnak meg bevállt, és lehet nálunk volt valami hiba, ezért tanácsot nem adnék, de elmondom hogy a helyedben mit csinálnék(így hogy a saját bőrömön megtapasztaltam a dolgot): Szépen elmennék egy 4 osztályos gimibe, összeszorítanám a fogam és normálisan végigcsinálnám, ugyanis mint mondtam, ha rendesen végigcsinálod a 4 évet kizárt dolog hogy legalább egy középszintű nyelvvizsgát ne tudj szerezni..

2013. okt. 25. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
68%

Azért a diploma még nem lenne a kezedben :D (3 év)

Én nem bántam meg, ilyen szinten nem tudtam volna megtanulni az adott idegen nyelven.

2013. okt. 25. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is van, illetve volt ilyen tagozat. De beszüntették. Nálunk semmi értelme nem volt. Én sima 4 évesre mentem, a 11. osztályt úgy kezdtem, hogy volt felsőfokom.

Sok embernek a nyelvi osztályból még mindig nincs középfokja se. Ráadásul sokan már lassan a 20. életévüket töltik, egyértelmű, hogy időpocsékolás.

2013. okt. 26. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Ez igen! Köszönöm ezt a rengeteg választ! :D Úgy döntöttem nem akarok NyEK-es osztályba menni.
2013. okt. 26. 10:59
 8/14 anonim ***** válasza:
69%
Kedves 5-ös már rég kezemben lenne a diploma, esetleg olvasd el még egyszer amit írtam.:)
2013. okt. 26. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy jó vagy rossz, iskolától függ. Mi jól tanultuk tavaly az angolt, a második idegen nyelvet és az infót is, de emellett nem csak szinten tartás volt a többi tárgyból. Matek, töri, és magyar volt, haladtunk a normál kilencedikes anyaggal, annyi különbséggel, hogy mivel kevesebb volt az óraszámunk, ezért nem tudtuk befejezni a töri és magyar anyagot, de szerintem ez így jobb, mivel nem kell rohamtempóban haladni. Sőt, matekból ugyanott tartunk, mint a 4 évesek.
2013. okt. 27. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Engem NYEK-es osztályba vettek fel (Angol). Remélem jó lesz az 5 év a gimnáziumomban! :) És végül hova mentél továbbtanulni kérdező?
2014. júl. 6. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!