Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az alábbi kérdésem az Igazgatá...

Az alábbi kérdésem az Igazgatásszervezés alapszakhoz kapcsolódik?!

Figyelt kérdés
Idén vagyok végzős a középiskolában, megszeretném kérdezni hogy ezen a szakon van-e matek? Van-e számítás? És ha van, milyen nehézségű?

2013. okt. 28. 08:23
 1/10 anonim ***** válasza:

Matek nincs kifejezetten. Viszont van társadalomstatisztika, számvitel és közgazdaságtan.

Én 3. éves vagyok az Me-n ezen a szakon. Mindegyikből 1 félévnyi volt, a 2. féléveben. Túlélhető a számvitelből sokkal inkább elméletet kérdeztek számítás az nem volt, másik kettőből volt számolás, de szerintem megtanulható mennyiségben. jogi.közigazgatási képzési területen mindenütt van egy kis gazdasági blokk az oktatásban ezt bele kell kalkulálni. A legtöbb szakon van, kivéve ha valami extra humán bölcsész szakra megy valaki.

2013. nov. 2. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszodat, értem! Azért kérdeztem, mert sajnos nem vagyok túl erős matekból, és középiskolai (gimis) számításokra nem alapszik a társadalomstatisztika meg a közgazdaságtan számítás? Mármint azért kérdezem, mert azokat jobban begyakorolnám...!
2013. nov. 2. 12:59
 3/10 anonim ***** válasza:
Nézd én levelezős vagyok, elég régen érettségiztem, őszintén az ember érettségi után nem emlékszik a gimis tananyagra csak az alap dolgokra nyilván. Semmi szükséged begyakorolni a gimis tananyagot, sokkal inkább majd egyetemen kell az adott típusfeladatot begyakorolni zh-ra. Nem leszel hátrányban, erre a szakra nem a matek zsenik mennek, nem olyan elvont matematika mint egy műszaki szakon van. Szóval megérhető nagyon alap matek tudással is, nyilván egy zárójel felbontás hatványozás, függvény felrajzolás nem okozhat gondot, azt alapnak tekinti a tananyag hogy tudod, de gondolom nem ilyenekre gondoltál.
2013. nov. 2. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Igen, ezek (még) mennek! Nagyon köszönöm a válaszodat, amúgy benne is van az érettségi tárgyaknál h mit néznek (magyar,töri)!Már csak az a lényeg,hogy vegyenek fel. Bár már tavaly is (az olvasottak alapján) volt sok hely ahol már nem indították ezt a szakot és állami támogatással pedig még kevesebbet...de azért bízom benne, hogy nem szállnak el a pontokkal idén (400 pont alatt tartják ).
2013. nov. 2. 16:35
 5/10 anonim ***** válasza:
Pontosítok igazgatásszervező szakot csak és kizárólag az NKE-n indítottak állami támogatással. Ebből is a levelező tagozatra a kormányablakos képzés elvégzése volt a felvétel sajátos feltétele, tehát utcáról nem lehetett állami támogatásos levelező igazgatásszervezőre jelentkezni, maradt a nappali tagozat ahova lehetett jelentkezni államira, többi intézmény csak költségtérítéses helyeket indíthatott, és ez idén sem lesz másképpen. Ha államira akarsz bekerülni akkor szerintem elég magas pontszámra számíthatsz, ha költségtérítésesre akkor nem annyira vészes, de az is sokat emelkedett az elmúlt évekhez képest, hiszen csökkent a felvehető létszám a vidéki egyetemre, pl. én 2011-ben kezdtem 15 embert vettek fel (az eredeti csapatból pont a fele maradt meg 3. évfolyamra, azok akiknek minden vizsgájuk megvan és normálisan haladnak 30-an vagyunk, többiek éppen be tudtak iratkozni 3. évre de annyi az elmaradt vizsgájuk hogy úgysem tudnak 2014 nyarán végezni) Nos ehhez képest 2013-ban összesen 15 embert vehetett fel az egyetem ennyi keretet kapott fizetős képzésre. Nyilván e fentebbi okból kifolyólag jócskán emelkedett a pontszám.
2013. nov. 3. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

egy 0 lemaradt

"2011-ben kezdtem 15 embert vettek fel" pontosítok

2011-ben kezdtem 150 embert vettek fel

2013. nov. 3. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Értem, köszi a válaszodat, sokat segített!
2013. nov. 3. 19:52
 8/10 A kérdező kommentje:
Egyébként körülnéztem és 399 pont volt az államis ponthatár tavaly. Nos nem valami kevés. Úgy tervezem h teszek egy emeltet, nyelvvizsgát idén mint pluszpont és hátha elég az államira, bár ez a tavalyi 15 hely nem túl biztató..nyilván az lenne a cél az állami..de köszi még egyszer a segítséget.
2013. nov. 4. 16:37
 9/10 anonim ***** válasza:

Félreértettél. A 15 hely nem az NKE állami nappalira vonatkozott, hanem ME ÁJK-ra (csak példaként írtam, hogy fizetőre nem olyan magas a ponthatár ezen a szakon, de azért jócskán emelkedett amiatt attól, hogy lecsökkent a felvehető létszám ilyen mértékben), és az a 15 is fizetős hely.

NKE állami nappalira 2013-ban 200 feletti létszámot vettek fel, úgy volt 399 a ponthatár. Ha oda jelentkezel, szerintem ebben a magasságban lesz a ponthatár 2014-ben is.

2013. nov. 4. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Ne haragudj hogy félreértettem, köszönöm a válaszodat! Egyébként 3 helyet lehet bejelölni x összegért, ezért nyilván több intézmény is számításba jöhet nálam!
2013. nov. 5. 16:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!