Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit tudtok a földrajz alapszak...

Mit tudtok a földrajz alapszakról? Tapasztalat, munkalehetőségek, nehézség, kurzusok érdekelnének és minden ami ehhez kapcsolódik!

Figyelt kérdés
PTE-TTK hallgatók tapasztalatait várnám elsősorban, de minden más föcis véleménye vagy gondolatai is érdekelnek!
2012. jan. 30. 23:51
 1/4 anonim ***** válasza:
Bocsi az offért de ez engem is érdekelne.
2012. jan. 31. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Én földrajz alapszakon tanulok.

Állítólag hasznos a földrajz diploma, vagy legalábbis a hasznosabbak közé tartozik. A PTE-TTK-n 4 féle szakirány közül lehet választani a 2. félév végén: település- és területfejlesztés, turizmus, táj- és környezetföldrajz, valamint térképészet- és geoinformatika.

Nehézségre nehéz választ adni, de szerintem ha érdekel bolygónk működése és/vagy a társadalmi, gazdasági folyamatok, akkor nem túl nehéz. Egyvalami biztos, közel se kell annyit tanulni, mint egy jog- vagy orvoshallgatónak. :)


Én is csak elsőéves vagyok, szóval tengernyi tapasztalatom még nincsen nekem se. Esetleg még olvasd el ezt a leírást:


[link]

2012. febr. 1. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

én elsőéves vagyok a NYME-TTMK -n Szombathelyen.

nálunk második félév végén ezek közül választhatsz szakirányt: terület- és településfejlesztés, országjárás-vezető. harmadik félév elején pedig minor szakot kell, ha tanár szeretnél lenni.

az első féléves kurzusok átmeneti tárgyak, lesz matek, fizika, kémia, eu. de lesz már érdekesebb is, mint pl. csillagászat, ásványtan.

hiába mondják, hogy a föcivel semmire sem mész, ha álmod a föci, akk is ezzel fogsz foglalkozni, akár tanítani, akár más szakirányban ezzel foglalkozni.

én nem bántam meg h föcit választottam.

ha konkrétabbra is kíváncsi vagy, akkor nyugodtan írj privit :)

2012. ápr. 25. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Én földrajz tanárként végeztem Egerben. 2 évet tanítottam, de be kell vallani nem fizet túl jól a kezdő tanári állás... azt gondolom érdemes tovább tanulni, ha képes vagy rá, és szakosodni geológiára, vagy paleontológiára klimatológiára, vagy ami érdekel... :) külföldön elismerik a magyar földrajzosokat, geológusokat, mert nagyon magas szinten tanítják itthon a geographiat (ELTE, DE, SZE, de az EKFen is elismerik a földrajzosokat). Ha igazán ambicionista vagy, akkor az olajmérnöki kart próbálod meg, vagy külföldön tanulsz pár szemesztert (Németország, Franciao.) Sok sikert! :)
2013. máj. 18. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!