Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek érdemes pszichiáte...

Szerintetek érdemes pszichiáternek tanulni?

Figyelt kérdés

Érdemes végigcsinálni a 6 év orvosit, az 5 év pszichiátriait, és mellé a pszichoterápiás képzést?

Ezzel meg lehet élni Magyarországon?



2013. okt. 28. 21:07
 1/10 anonim ***** válasza:
48%

Igen. Egyre több a magán pszichiáter.


Ha az orvosi vonal érdekel, akkor szakosodni ráérsz az orvosi egyetm közben. Én úgy tudom, hogy 4. évben kell, nem a 6 év után, de lehet tévedek. Egy ismerősöm odajár.

2013. okt. 28. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
5. évtől, bocsi.
2013. okt. 28. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szakosodni 6 év után lehet, miután megkaptad a diplomád...

A kérdező jól írta.

2013. okt. 29. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
De meg tudok élni belőle Magyarországon? Vagy nem éri meg annyit tanulni?
2013. okt. 29. 09:13
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Szakosodni az egyetem után, tehát 6 év után kell. A pszichiáter tudtommal hiányszakma, így emelt fizetést kap, továbbá minden orvosi szakmával meg lehet élni itthon, az már más kérdés, hogy mennyire, sajnos itthon a becsületes munkát és a tudást nem jutalmazzák, a magyar emberek pedig cserben hagynak minket, úgy tűnik nekik nem kell orvos. Soha sem állnak ki értünk.


Továbbá nem csak az a kérdés, hogy érdemes e lenyomni az egyetemet, hanem az is, hogy te végig tudod e csinálni...


Üdv: egy medikus

2013. okt. 29. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Valószínűnek tartom, hogy végig tudnám csinálni az egytemet. Ugyan néha nehezen veszem rá magam a tanulásra, de, elég 1-szer elolasnom egy leckét, és a 80%-át vissza tudom mondani.
2013. okt. 29. 10:00
 7/10 anonim ***** válasza:
52%
Mi az, hogy visszamondani? Az orvosi reál szak kedves kérdező. Érteni kell, nem visszamondani.
2013. okt. 29. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Egyébként, ha a matek, biológia, kémia megy, akkor valóban nem lesz gond.
2013. okt. 29. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
A matek biológia kémia megy is, csak nekem az jutott eszembe, hogy pl csontokat, izmokat kell megtanulni, melyik hol van , mi a szerepe, stb... És azt könnyen meg tudnám tanulni.
2013. okt. 29. 10:24
 10/10 anonim ***** válasza:
Meg kell tanulnod, mivel orvos leszel.
2013. okt. 29. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!