Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha irodalomból akarok érettség...

Ha irodalomból akarok érettségizni, akkor fel kéne vennem belőle fakultációt?

Figyelt kérdés
Biológia kémia tagozatos osztályba járok, mert állatorvos szerettem volna lenni, de béna vagyok kémiából, örülök ha nem bukok meg. Az irodalmat nagyon szeretem, viszont ahhoz hogy mondjuk újságíró legyek, gondolom emelt szinten kéne érettségiznem belőle, és ahhoz fakultációra kéne járnom, viszont heti 39 órám van, később se lesz kevesebb, ezért ha felvennék fakultációt, már nagyon sok órám lenne. A biológia jól megy, lehet hogy azzal szeretnék tovább tanulni, csak azzal meg nem tudom mit kezdhetnék. Még a földrajz is tetszik, csak azt se tudom, mit kezdenék vele. Anya szerint szülésznőnek kéne mennem, mert szeretek segíteni az embereknek és tetszik amit csinálnak, de apa szerint ők keveset keresnek és okosabb vagyok annál minthogy szülésznő legyek. Szerintetek mit tegyek? 15 éves lány vagyok, 10.-es.

2013. okt. 29. 13:47
 1/3 anonim ***** válasza:
Mindenképp vegyél fel irodalom fakt-ot, mert az nagyon szereted. Az egy dolog, hogy a szüleid mit szeretnének, hogy legyél, de ott kell keresgélni, amit TE szeretsz tanulni és csinálni. Azt nem lehetne, hogy a kémiából ne tagozatosra járj? Azzal a tanárral beszéld meg ezeket, akit kedvelsz és bizalmad van irányába (magyar tanár?). Nem vagyok biztos, hogy jó egy 14 évesen hozott rossz döntéshez ragaszkodni (a kémiához)
2013. okt. 29. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Irodalomból ígyis úgyis kell érettségizned.


Ha indítanak akkor menj rá. Egyébként nálunk 11. évejelén megkérdezték, hogy akar-e valaki emeltezni mert, hogy akkor annak adnak valakinek pluszba olyan feladatokat is. Valami olyat magyarázott a tanárunk, hogy emelten sokkal másabbakat kérnek mint középszinten.

2013. okt. 29. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Sokkal másabbakat kérdeznek emelt magyaron, mint középszintűn. Ha akarod, írok bővebben róla.

Ahhoz viszont, hogy újságíró legyél, nem feltétlenül kell média szakra menned... :)

2013. okt. 29. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!