Orvosi: Pécs vagy Pest?

Figyelt kérdés
Orvosira készülök, és nem igazán tudom, melyiket jelöljem elsőnek. Pécs közelebb van hozzánk, viszont a szüleim azt mondják Pesten több a lehetőség. Tudnátok segíteni, pár érvvel, ellenérvvel? Előre is köszönöm!

2013. okt. 29. 16:41
 1/9 anonim ***** válasza:
71%

"Pesten több a lehetőség."


Mire? Egyébként Pécs. A SOTE-nak csak a híre nagy, meg az ott tanulók egója. Semmivel sem jobb Pécsnél, habár azt sem lehet mondani, hogy lényegesen rosszabb lenne.

2013. okt. 30. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
80%
Én biztosan a közelség alapján döntenék és Pécset választanám. Az oktatás színvonala és a diploma értéke mindkettőnél azonos, összességében a nehézsége is (bár az egyes tárgyak között lényeges különbségek is lehetnek). Azt is érdemes fontolóra venni, hogy te hol élnél szívesebben (szereted-e a budapesti mentalitást vagy nem). SOTE-n elég bajos és idegölő amúgy az egyes órák között átutazni a városon, Pécsen is van ilyen, de kisebbek a távolságok. Talán a város is nyugalmasabb egy fokkal, de ez nem jelenti azt, hogy ne lenne lehetőség bármire is.
2013. okt. 30. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
61%
Egyértelműen Pécs! Én nem oda járok, de sok orvosis ismerősöm van, vannak olyanok is, akik már végeztek, de egyikük sem ajánlotta, hogy megpróbáljam Pestet. Az a város szörnyű, és tényleg a városon belüli utazás a legszörnyűbb, na meg az árak is az egekben járnak. Én meg sem próbáltam Pestet (most vagyok elsőéves Debrecenben), pedig oda is nagyon simán felvettek volna...
2013. nov. 1. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Elég jól meggyőztetek :)
2013. nov. 1. 15:03
 5/9 anonim válasza:
17%
PEST!
2014. jan. 7. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
38%

Én is Pestet ajánlom. Mindenki azt hajtja, hogy milyen egoista banda. Eddig 430 fölött volt oda a ponthatár, most már valószínű, hogy 420 körül lesz, teljesen érthetően. Pécsre pedig 383 volt idén. Csupán csak 40 pont a különbség a felvételi ponthatár között. Mindenkinek megvan a véleménye azokról, akik idén nem érték el a 400 pontot és orvosin csücsülnek, nekem is és nem túl jó. Én nem szívesen tanulnék olyan egyetemen, ahol azok vannak többségben, akik nyavalyás 400 pontot nem tudnak összeszedni. Aztán éjjel nappal magolnak, hogy ne bukjanak ki és ne adj Isten még diplomát is szereznek. Azért ez a hatalmas különbség nyilatkozik valamiféle színvonalról. Annak, aki a SOTE-n akar tanulni nem kevés pontot kell összekapatnia az érettségin és erre nyilván nem képes mindenki. Rengeteg orvosira jelentkezőnél a SOTE az első hely, aztán ugye a többségnek az nem jön össze és elmegy Pécsre, Szegedre, Debrecenbe. Majd ezek ezek oltják a pesti orvosit. A Semmelweisen sokkal jobban megválogatják a diákokat, mint bármelyik másik egyetemen.

Azt sem mondanám, hogy teljesen egyenrangú a két diploma. Pontosan nem emlékszem már, hogy hol olvastam, de a SOTE-n végzettek több álláslehetőséget kapnak átlagban, mint a más egyetemen végzettek.

2014. jan. 7. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
73%

"Azt sem mondanám, hogy teljesen egyenrangú a két diploma. Pontosan nem emlékszem már, hogy hol olvastam"


Na a kedves előző válaszáról ennyi bőven elég is. A hiteles forrás megvan.

Továbbá nem attól lesz valaki jó orvos, mert 420 ponttal került be az egyetemre, vagy mert jól be tudta seggelni gimiben a földigiliszta keringési rendszerét.

A SOTE jó egyetem. Pécs viszont semmiben nem marad el tőle, ha a hallgatói számot nem nézzük. A diploma értéke is egyezik. ÉS a pestiek találnak nehezebben állást, mert többségük a fővárosban szeretne dolgozni, és nincs elég hely.

A ponthatár pedig rohadtul nem tükrözi az egyetem színvonalát, mert aki nem ide való, azt az anatómusok úgy kivágják első évben mint macskát székelni.

2014. jan. 7. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
77%

"Aztán éjjel nappal magolnak, hogy ne bukjanak ki és ne adj Isten még diplomát is szereznek."


Aki pedig orvosin magolva akar tanulni, az garantálom, hogy Pécsen nem szerez diplomát, de szerintem, Pesten se.

2014. jan. 7. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
78%
Egyébként várost érdemes választani, nem egyetemet.
2014. jan. 7. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!