Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Most hogy már kiderültek a...

Most hogy már kiderültek a felvételi statisztikák, ti mit gondoltok milyen ponthatár várható a gyógyszerészeti karokon?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 24. 21:14
 1/9 anonim ***** válasza:
Ugyanannyi, mint tavaly.
2013. ápr. 24. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
de sokkal kevesebben jelentkeztek idén mint tavaly
2013. ápr. 24. 21:50
 3/9 anonim ***** válasza:

Az egy dolog, de ahogy tudom idén vezették be, hogy 2 emelt kötelező (tavaly még asszem 1 kellett). Így mindenki jobban fog hajtani.

De ez teljes mértékben a jelentkezett emberek eredményétől függ.

2013. ápr. 24. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
az nem jelent semmit, gondolj bele, ha kihullik 300 ember, akinek 300 pontja lett volna, most ezzel nem érsz semmit. kevesebben jelentkeztek, de a "szívósabbak", tehát az élmezőny megmaradt.
2013. ápr. 24. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"de sokkal kevesebben jelentkeztek idén mint tavaly"

Hát pl Pécsett nem.

2013. ápr. 25. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ezt hol láttad?? mert a felvi szerint tavaly 355en jelentkeztek összesen míg idén 233an. szerintem ez elég nagy különbség.
2013. ápr. 25. 13:39
 7/9 anonim ***** válasza:
Nézd. Szerintem nem olyan hatalmas a különbség, hogy az sokat változtasson a tavalyi ponthatárokhoz képest. Nem igazán tudom elmagyarázni mire gondolok, de ha belegondolsz, sokan a 2 emelt miatt nem jelentkeztek idén, de azok jó eséllyel egyébként sem kerültek volna be, mert aki igazán benn akar lenni, annak a 2 emelt sem lehetetlen. Ergo, akik most nem jelentkeztek azok amúgy sem befolyásolnák annyira a ponthatárt, mert úgy sem sikerülne nekik annyira az érettségi. Nem tudom máshogy sajnos elmondani mire gondolok, fejben összeáll, csak elmagyarázni nehéz :D szóval a lényeg, már csak azért sem lehet előre megtippelni, hogy jaj vajon mennyi lesz, mert ki tudja milyenek lesznek az érettségik? Az is lehet, hogy akik összeállítják, tekintettel lesznek ránk és azt mondják, hogy oké, akkor idén nem lesz olyan nehéz, hiszen 2 tárgyból is emeltet írunk, de mi van ha épp úgy gondolják, hogy amúgy is évről évre egyre nehezebbek a vizsgák, miért épp most legyen könnyebb? Nem lehet még tippet sem mondani, én már tavalyra is írtam, hogy egyébként szerintem nem sokat változik a ponthatár a 100 pluszpontos rendszer ellenére, akkor is mindenki lehurrogott, hogy de hülye vagyok és igazam lett. Most is úgy gondolom, hogy ha lesz is változás, nagyon elenyésző. Nem hiszem egyáltalán, hogy emelkedne, inkább ismét 1-2 pontot csökken mint tavaly is, de először írjuk meg talán az érettségit és utána tippelgessünk, addig felesleges. Úgy is mindenki mást mond.
2013. ápr. 25. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
értem hogy mit akarsz mondani de azért tavaly rendesen lementek a ponthatárok pl szegeden 407ről 389re. én is tisztába vagyok vele h nem lehet megjósolni csak kiváncsi voltam ki hogyan látja a változást. én azért még reménykedel pontcsökkenésbe ;-)
2013. ápr. 25. 14:26
 9/9 anonim ***** válasza:

Én már annak is örülök, ha mindkettőt megírom egy 100 %-ra :D na jó csak vicceltem... 110%-ra :D

Komolyra fordítva a szót, én őszintén remélem, hogy idén végre összejön, tavaly 3 ponttal csúsztam el, szóval engem már nem érdekel, hogy hogy jön össze (bitang jóra írom az érettségit vagy nagyon lemegy a ponthatár), csak sikerüljön. Mindig is nagy álmom volt az orvosi és egyébként nem is amiatt voltam tavaly nagyon kiakadva, hogy 3 ponttal csúsztam el, hanem amiatt, hogy olyanok benn vannak, akik sosem akarták ezt igazán, csak épp jók voltak bioszból és kémiából, akinek meg mindig ez volt a vágya az meg nem... jó persze erre is lehet sok mindent mondani, meg nyilván én bénáztam el, de őszintén remélem, hogy idén tényleg összejön és akkor itthon sem kell azt hallanom, hogy "vegyenek már fel végre" meg az én lelki világom is megnyugszik, hogy végre azt tanulom, amit igazán akarok :)

2013. ápr. 25. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!