Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Emelt szintű nyelvi érettségié...

Emelt szintű nyelvi érettségiért jár a 40 pont, ha nincs belőle nyelvvizsgám?

Figyelt kérdés
Hallottam olyasmiket, hogy sokakat azért nem vettek fel egyes egyetemekre, mert nem kapták meg a 40 pontot (ők nem nyelvszakra jelentkeztek). Ezzel szemben sehol nem találtam arra utalást, hogy ne járna a 40 pont...Ha valaki tudna segíteni.... megmentene:)
2009. nov. 14. 23:43
 1/10 A kérdező kommentje:
ja, még hozzátenném, hogy olyan szakokról van szó, ahol tehát nem kötelező a nyelv, de választható.
2009. nov. 14. 23:45
 2/10 anonim ***** válasza:
Csak akkor számítják, ha az a felvételi tárgyad, és legalább 30 százalékos az emelted, de ha 60 százalék felettire írod meg a nyelvi érettségit, akkor kapsz egy középfokú nyelvvizsgát az adott nyelvből, ami mindenképpen plusz pontnak számít, és olyankor nem feltétlenül az adott nyelvnek kell lennie az egyik számított tárgyadnak. - uhh, ez értelmesre sikeredett így éjféltájban, ha nem érthető, akkor kérdezz, holnap még benézek ide és akkor megpróbálom érhetőbben megfogalmazni. XD
2009. nov. 14. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha választható ami nyelvből emeltezni akarsz akkor jár a + 40 pont. Ha nyelvet nem lehet választani adott szakra, de a 60%-ot eléri akkor megkapja a +35 pontot nyelvvizsgáért.
2009. nov. 14. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.

Hát muszáj 60% fölött sikerülnie..sőt..:)

Ezek alapján ha van az ember lányának 2 nyelvvizsgája, meg egy harmadik nyelvből emeltje akkor össze is jön a 80 pont. Hacsak állambácsiék nem döntenek úgy, hogy mégse?!

2009. nov. 15. 00:02
 5/10 anonim ***** válasza:
nyelvvizsgából összesen 50 pont vihető.
2009. nov. 15. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

én úgy gondoltam, hogy 50 pont a 2 nyelvvizsgáért+ 40 pont amiért emelt szintű a harmadik.

de aztán lehet rosszul gondoltam

2009. nov. 15. 00:15
 7/10 anonim ***** válasza:
EZt jól gondolod akkor megvan a + 80 pont:)
2009. nov. 15. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, megvan de csak akkor, ha az az emeltszintű nyelvi érettségit egy harmadik nyelvből teszed, mert egy nyelvvért több jogcímen nem adható pluszpont.
2009. nov. 15. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
igen, igen, úgy gondoltam
2009. nov. 15. 14:27
 10/10 anonim válasza:
Nyelvvizsgákért összesen 50 pontot kaphatsz (pl: egy felsőfok; vagy kettő középfok), ezek mellett csak akkor kaphatsz 40 pontot emeltre, hogy nem abból az adott nyelvből vagy azokból a nyelvekből teszed az emeltet, mint amiből nyelvvizsgád van.
2009. nov. 21. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!