Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pontszámítás már egy diplomáva...

Pontszámítás már egy diplomával hogy?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem találom.......az felvin.

Hogy számítják?Csak az érettségi pontok alapján találtam (pont kalkulátor), de hogy számítják be az előzőt?

Olvastam hogy meg lehet duplázni,pl: ha az én diplomám jó minősítést kapott akkor az 180 pont és ezt megduplázom és ennyi?Vagy hogy van ez?

Köszi a segítséget!!


2013. nov. 3. 21:33
 1/5 anonim ***** válasza:

Én ezt találtam:


"a felsőfokú végzettségű jelentkező felvételi pontjait a felsőoktatási intézmény szabályzatában meghatározott módon, a korábbi felsőfokú tanulmányok max. 200 pontos értékelésével és annak duplázásával is meg lehet állapítani. Ebben az esetben nem kötelező a jelentkezési feltételként meghatározott emelt szintű érettségi vizsga letétele a felsőfokú végzettséggel rendelkezők számára. "


Itt:

[link]

2013. nov. 3. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen ezt én is olvastam.akkor te is ezt értelmezed?Hogy elég az a 180 pont duplázva?
2013. nov. 4. 07:04
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem is a 180 pontot duplázzák. Kérdés persze, hogy kaphatsz-e pl. a nyelvvizsgáért plusz pontot.

Egyébként úgy tudom, hogy felvételi eljárás ugyanúgy zajlik, mint a frissen érettségizetteknek. Neked is fel kell tölteni az érettségit, középiskolai bizonyítvány utolsó két évét, nyelvvizsgát, diplomát stb., és a számodra pontszámítási módszer szerint veszik figyelembe a pontjaidat. Azaz Neked majd 3féle pontszámítási lehetőséged lesz, de a 3 módszer nem keveredik. (pl. a 180 pont duplázásánál nem nézik az érettségit)

2013. nov. 4. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
bocs: számodra legkedvezőbb pontszámítási módszer
2013. nov. 4. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia, tudtál már meg valami konkrétabbat ezzel kapcsolatban? Mert ez a kérdés egy ideje engem is foglalkoztat, de nem találok rá választ...
2013. dec. 2. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!