Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Felsőoktatásban számít az...

Felsőoktatásban számít az hogy a jelentkező szakközépet vagy gimnáziumot végzett?

Figyelt kérdés
Előre is köszi a válaszokat!

2013. nov. 5. 22:58
 1/5 anonim válasza:
50%
Szia a 2 ugyanaz, szóval nem.
2013. nov. 5. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
nem azt nézik milyen suliból jöttél, hanem h mennyi a pontod
2013. nov. 5. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Csak a jegyek meg az érettségi számít

(az ererdmény)

2013. nov. 5. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Csak a szóbeszéd az ami szerint számít, én is a mai napig hányszor hallom, hogy menj egy jó gimnáziumba, és úgy menj stb stb. Ez baromság.

Főleg ha tudja az emberfia, hogy hova vagy milyen irányba menne tovább egyetemre. Például akit a műszaki irányvonal érdekel, az sokkal jobban jár egy műszaki szakközépiskolával, mint egy agyonsztárolt gimnáziummal, mert ott megkap egy olyan alapot amire az egyetemen tud tovább építkezni. Én láttam magam körül az ilyen nagy arc "mi gimnazisták voltunk" embereket, akik beültek műszaki rajzra, és csak néztek, hogy mit raktak le eléjük, aki szakközépbe járt, már tudott rajzot olvasni. Ugyanígy volt pl. az elektrotechnika is, ott is megvolt már egy alap amire rárakódott az egyetemi tanulmány.


Csak divat lenézni a szakközépiskolákat, pedig egy életcéllal rendelkező fiatal tanulmányai szempontjából jobban jár mint a gimnáziummal, ami gyakorlatilag a "bármi lehetek" emberek gyűjtőhelye. Ami önmagába nem baj, hisz nem mindenki tudja, mi szeretne lenni.

2013. nov. 6. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Főleg neked utolsó hogy elmagyaráztad.
2013. nov. 6. 16:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!