Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Felvételi pontszámításnál ha...

Felvételi pontszámításnál ha egy tárgyból van egy közép és egy emelt érettségim, akkor automatikusan kapok az emeltért 50 többletpontot, és a jobban sikerült százaléka számít?

Figyelt kérdés

#érettségi #felvételi #pont #pontszámítás #Ez meg milyen mesterkélt
2013. nov. 6. 15:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Nem. Elég sok minden miatt nem.

Kezdjük ott, hogy első körben az számít, hogy beszámítják-e felvételi tárgynak az adott tárgyat. Ha igen, akkor megkaphatod az 50 pontot az emeltért. Viszont ha megkapod, akkor annak az érettségi eredménye fog számítani, nem a középnek, akkor sem, ha az jobban sikerült. Viszont az érettségi átlagba (ha nem duplázol, akkor van ilyen része a pontszámításnak) az az eredmény számítódik, amelyik a kemény fedeles érettségi bizonyítványban van. Gyanítom, hogy ez a közép érettségid, szóval az számít, akkor is, ha az emelt sokkal jobb.

2013. nov. 6. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Andizsuzsi ***** válasza:
46%

"Viszont az érettségi átlagba (ha nem duplázol, akkor van ilyen része a pontszámításnak) az az eredmény számítódik, amelyik a kemény fedeles érettségi bizonyítványban van."


???

2013. nov. 6. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Mi a probléma a kiemelt résszel? Ez 100%-osan így van, sok ismerősöm bukott ebbe bele, mert nem tudtak róla, és későn derült ki, mikor már feleslegesen megcsináltak egy új érettségit, hogy az átlagot feljebb vigyék.
2013. nov. 6. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Mert ugye ha utólag teszel érettségit, az nem kerül bele a bizonyítványba, csak egy tanúsítványt kapsz róla. Az nem számít bele az átlagba.
2013. nov. 6. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Előrehozottnál hogy van?
2013. nov. 6. 15:37
 6/14 anonim ***** válasza:
Előrehozott esetében amikor leérettségizel, adnak egy tanúsítványt, és amikor minden másból érettségizel a "normális" neked szánt időszakban, akkor az is belekerül a bizonyítványba, amit korábban csináltál. :)
2013. nov. 6. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

És magyarázzátok el, hogy a magyar, töri, hogyan számítanak bele, mind érettségi, mind év végi jegyek alapján.


Én rákerestem, de csak egyre jobban összezavar amit olvasok.


Köszönöm az eddigi válaszokat.

2013. nov. 6. 15:38
 8/14 A kérdező kommentje:
Tehát jobb az előrehozott? Mert az én kérdésem egy közép és utána egy emelt előrehozottról szól.
2013. nov. 6. 15:40
 9/14 anonim ***** válasza:

Kétféle pontszámítás van.

a) tanulmányi eredmények (magyar, töri, matek, valamelyik nyelv, term.tudományos tárgy, ezek utolsó két évvégi eredménye) max 100 pont; érettségi átlag (a bizonyítványban szereplő összes érettségid átlaga) max 100 pont; az adott szakra beszámított két érettségi tárgy eredménye 200 pont; többletpontok 100 pont.


b) az adott szakra beszámított két érettségi tárgy eredménye max 200 pont - ennek a duplája max 400 pont (innen a duplázás kifejezés); többletpontok 100 pont.


Van még kérdés?:)

2013. nov. 6. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Csak hogy biztos legyek, és nem azért mert lusta vagyok rákeresni, de meglep: Lehetek én 2-es év végeken, és érettségin, ha a szükséges (emelt) érettségik 98%-osak? És akkor pluszpontokkal is simán 470 felett van?
2013. nov. 6. 15:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!