Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ezek alapján, hol és mit...

Ezek alapján, hol és mit tanulhatnék? Lent.

Figyelt kérdés

Most vagyok vegzos gimnaziumban.

Matek,magyar,nemet,angol,tortenelembol 5osre allok ,es szeretnem is tartani ,legalabbis ezen leszek. Biologia 3, nem erdekelt sose,nem is szeretnek ezzel tovabbtanulni.


Nyelvekbol ,mint irtam,5os vagyok,de egyikbol sincs nyelvvizsgam. Igazabol szeretem oket,bar nem tudom nagyon eldonteni,h az angolt v a nemetet jobban. Turizmus,vendeglatas,recepcios ...ezeken gondolkodtam


Matekkal nem tudom,h esetleg mernokkent kezdhetnek vmit.... De pl termeszettudomanyos tantargybol nincs erettsegim.


Kommunikacios keszsegem nem mondanam,h kiemelkedoen jo .

Eddig a tobb mint 3 ev alatt csak tanultam es tanultam,de mindvegig celtalanul,mert egyszeruen nincs elkepzeleem,h hova tovabb....

Egyetemre szeretnek ,es levelezostre,ez egy fontos szempont,mert igy mar igen leszukul a kor.


A kerdesem osszegezve : nyelvekkel ,matekkal ,esetleg magyarral levelezos oktatassal mi az en iranyom ? Mit tanacsolnatok?

Nagyon tanacstalan vagyok,igazabol az is segit ,ha Ti leirjatok,hol tanultok es mit,es tapasztalatot.


2013. nov. 6. 22:37
 1/5 anonim ***** válasza:

Felvi.hu-n vannak önismereti tesztek, egy irányt adhatnak (vagy legalábbis hogy milyen szakok léteznek).

Természettudományos tárgyból pedig nem ártana az érettségi, mert addig nem is érvényes az érettségid.

2013. nov. 6. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Miert ne lenne ervenyes?

Mar bevezettek ,h kotelezo egy termeszettudomanyosbol erettsegizni ?

2013. nov. 6. 22:51
 3/5 anonim ***** válasza:
Már egy ideje igen.
2013. nov. 6. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

wáá, hülyeséget mondtam. Dehogy vezették be.


Akkor csak az önismereti tesztes dolgot ajánlom.

2013. nov. 6. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy nem kötelező természettudományos tárgyból érettségizni. Max az egyik 2 évig tanult tárgyat beleszámítják a pontokba, ennyi.


Ha nyelvekből jó vagy, akkor lehet, hogy tetszene a turizmus és vendéglátás szak (a diplomához 2 nyelvvizsga kell). Viszont Magyarországon nehéz ezzel elhelyezkedni, ha szóba jöhet külföld is, akkor csináld bátran. (Természetesen akkor is, ha úgy érzed ez álmaid munkája.)


A levelező tagozaton elvégzett diploma nem annyira értékes, mint a nappali tagozatos, hiába ugyan azt tanítják.


Mérnökből a gépészmérnököket keresik a legjobban, viszont az tényleg nagyon nehéz szak, jól gondold meg.


Esetleg olvass utána a közgazdasági és a bölcsész szakoknak a felvi.hu-n, ezeket a tárgyakat amiket leírtál, leginkább ilyen téren tudnád hasznosítani.

2013. nov. 6. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!