Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tényleg olyan nagy dolog...

Tényleg olyan nagy dolog egyedül megtanulni otthon egy nyelvet?

Figyelt kérdés

Én két nyelvet tanultam meg erős középfokra otthon egyedül, mindenféle könyv és internetes hanganyag segítségével (ennek előzménye volt, hogy már tanultam egyet a suliban is). Van róla papírom, az egyiket jelenleg is használom a munkáim során.


Amikor már többször ajánlottam itt másoknak, hogy elkezdhetnének otthon nyelvet tanulni (pl. munkanélkülieknek), akkor mindeni azonnal letámadott, hogy azt szinte lehetetlen, az emberek alig pár százaléka képes megtanulni otthon egy nyelvet, és csak a szerencséseknek sikerülhet.


Nem értsetek félre, ezt most nem felvágásból kérdeztem, hanem őszintén megmondom, én eddig abban a szilárd meggyőződésben voltam, hogy mindenki képes otthon megtanulni egy idegen nyelvet, ha van elég szorgalma hozzá. Elvégre a könyvek világosan leírják, hogy mi mikor és hogyan kell használni, rengeteg példával és gyakorlófeladattal, ráadásul minél többet olvastam az adott nyelven, annál több dolog lett "ösztönös".


Ez tényleg csak valami különleges dolog vagy kifogás?


2013. nov. 8. 15:38
 1/7 anonim válasza:
86%

Tényleg nehéz, mert az emberek többsége úgy áll hozzá, hogy ugye nem kötelező (nem úgy, mint amikor el kell menni órára) így inkább előbb mosnak főznek, megnézik kész van-e a gyerek leckéje, még megnézik a kedvenc sorozatukat, estig halogatják az egészet, akkor meg már túl fáradtak hozza, úgyhogy inkább 'majd holnap' Természetesen holnap is ugyanez lesz.

A másik dolog pedig a kiejtés. Azt nem lehet könyvből megtanulni, még akkor is igen nehezen, ha oda van írva fonetikusan.

2013. nov. 8. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
74%

Ha valakinek JÓ a nyelvérzéke, és már van módszere arra, hogy hogyan kell nyelvet tanulni, akkor lehetséges, de pl. JÓL beszélni (föként jó kiejtéssel és helyesen) gyakorlatilag nem lehet egyedül megtanulni. (Mert senki sem tud magával beszélgetni...)


De ha valakinek nincs vagy alig valami érzéke a nyelvekhez, nem szokta meg a tanulást, vagy már idösebb, annak nem igazán sikerülhet.


Ha NEKED sikerült, attól még az emberek jó részének nem fog.


Ez olyan, mintha azt mondanám, hogy ÉN megtanultam egy év alatt igen jól gitározni és ebböl azt a következtetést vonnám le, hogy erre MINDENKI képes lenne. Ha belegondolsz, rájössz, hogy ez NINCS így.

2013. nov. 8. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem nagy dolog. Én otthon tanultam meg angolul, egyszerűen csak annyit csináltam, hogy angol nyelven kezdtem nézni a tévét (van alapból magyar felirat) és persze vettem egy nyelvkönyvet és szótárat. Aztán a sorozatok, stb.

Most angolból van egy felsőfokú nyelvvizsgám.


Szóval szerintem egyáltalán nem nagy dolog megtanulni egy nyelvet, egyszerűen csak idő kell hozzá. Ha valakinek sok a szabadideje (mint neked vagy nekem), akkor hamarabb fog megtanulni, mint az akinek csak 15 perce van.


Akik munkanélküliek, ők pedig, lássuk be, nem rendelkeznek annyi idővel (mert mondjuk a gyerekről még mindig gondoskodni kell a gyedből visszatérő anyukának) vagy ösztönzővel (lsd. magyarországi szegregáció).

2013. nov. 8. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
70%
Az élőbeszédet hogy/hol fejlesztetted?
2014. ápr. 15. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
*én most franciát tanulok, és írásban már viszonylag jó vagyok, de eddig nemigen mukkantam meg - nincs kivel beszélni.
2014. ápr. 15. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Nem értsetek félre, ezt most nem felvágásból kérdeztem"


Akkor mégis miből? Pusztán a jó szándék vezérel? Kétlem!

2014. ápr. 15. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az élőbeszédhez csak utánozni kell a filmeket. Érdemes nem olyan filmeket nézni, ahol akcentussal beszélnek. Kivéve, ha pont olyat szeretnél :)


Ja és ha folyamatosan írsz, akkor mellé olvasd fel hangosan is.

2014. ápr. 16. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!