Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gitártanulás? Magamtól hogyan?

Gitártanulás? Magamtól hogyan?

Figyelt kérdés
Az a nagy helyzet h szeretnék megtanulni gitározni. Tavaly ilyenkor kb. fél évig tanultam klasszikuson, de abbahagytam (nincs ideje annak aki tanított), azt mondta h nagyon jól haladok, most van 1 elektromosom. És 6 éve zongorázom szal az elméleti alapok megvannak. Könyvem nincs. Ajánlanátok vmit. Stílusként a rock érdekel. A hangszerboltban drágák a könyvek, de ha vki tapasztalatból ajánlana jót akkor megpróbálkoznék vele. Esetleg netes tanfolyam. Később a szólógitározás érdekelne de most csak az alapok érdekelnének elektromoson. :) köszi előre is a segítséget.
2011. dec. 10. 10:17
 1/6 anonim ***** válasza:

nem tudom,ilyenkor hogy jár el a gyakorikerdesek.hu csapata,mennyire reklám,mennyire nem,de van egy szuper oldal,amit gitárral kapcsolatban ismerek,ez pedig a :

[link]


vannak fenn külföldi és magyar dalok tabjai is

2011. dec. 10. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

köszi. sokat segítettél. szentem linket simán lehet postolni :)

jöhetnek még kommentek

2011. dec. 10. 11:09
 3/6 anonim válasza:

Elmondom, én 2 év alatt hogy tanultam meg a nulláról gitározni.


1. Először rá kell "szoktatnod" a kezed a nyakra. Ha már megy a "sikálás" és tudod az alap akkordokat, kezdj el bemelegítő gyakorlatokat csinálni, minden nap legalább fél órát. Legegyszerűbb talán a kromatikus gyakorlat: 1-4. bundig mind a hat húron végigmész, majd az 5. bundtól lefelé mint a hat húron, majd tovább a 6. bundnál újra felfelé, és így tovább amíg bírod. Közben alternatív pengetést csinálsz (fel-le-fel-le). Minden esetben használj metronómot, és eleinte lassan kezdd a gyakorlatokat, majd ha úgy érzed, hogy megy, gyorsíthatsz. Ezek azért jók, mert az ujjaid megtanulnak mozogni a nyakon, és megtanulnak összhangban lenni a pengető kezeddel. Ha elfáradsz, görcsöl a kezed, az nem baj, csupán dolgoznak az izmok, de azért megállhatsz pihenni, vagy akkordozhatsz addig.


2. Következő szint nekem talán az volt, mikor rájöttem alapvető összefüggésekre (soha nem tanultam zeneelméletet). Rájöttem, hogy amit F-dúrnak fogok le, azt megfelelő lépésekkel feljebb tolva a nyakon más dúrt kapok (3. bundnál G-dúr, stb.). Fontos, hogy megtanuld a húrok hangjait (standard hangolás: E A D G H E), illetve érdemes "bemagolni", hogy hol milyen hangot ad, ha lefogod. Később így könnyebben tájékozódsz a nyakon, és egy akkordot akár 4-5 féleképpen is le tudsz fogni.


3. Skálázás: Nagyon fontos, főleg a szólózásokhoz, de gyakorlatilag mindenre jó. Alap skálákat tanulj meg különböző hangnemekben: dúrskála, moll-skála. A legjobb, rockzenéhez alap skála a Pentaton-skála, ezt mindenképp tanuld meg jó alaposan mind az 5 vagy 6 fekvésben. Ennek vannak kiegészítései (blues skála, Dorian, stb.), amik szintén hasznosak ha már jól haladsz és unod az alap pentatont. Hasonlóan a bemelegítéshez, ezeket a "boxokat", skála-egységeket, illetve ezeknek mindenféle variációját metronómmal gyakorold fel-le a nyakon pengetni. Később próbálgathatod őket összekötni, egyik fekvésből a másikba átmenni.


4. TAB-ok: ne használd őket, nem tanítanak meg semmire. Ehelyett füllel vedd le a zenéket, hallgasd alaposan, ismerd meg a hangokat, a klisészerű technikákat. Próbáld leutánozni amit játszanak, ha már jól haladsz, ez menni fog.


Nagyon röviden ennyi, nézzél rengeteg videót a youtube-on és keresgélj a neten technikák, skálák, gyakorlatok után. Én már kismillió ilyen videón vagyok túl, ezekből nagyon sokat lehet tanulni.

2011. dec. 14. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2011. dec. 17. 14:38
 5/6 anonim válasza:

Én itt kezdtem el, és elég jónak tűnik egyelőre. Majd a nehezebb leckékre is kíváncsi leszek, de az még odébb van.

Az alapok ingyen vannak és egy jó ideig elegek is


[link]

2012. jan. 7. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm. bár az alapok megvannak. (fél évig klasszikuson játszottam)
2012. jan. 7. 21:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!