Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit kell csinálnom ahhoz,...

Mit kell csinálnom ahhoz, hogy fölvegyenek a színművészetire?

Figyelt kérdés
Úgy értem,kell e sokat olvasni könyveket?irodalmat tanulmányozzak,mit?:O Mondjuk szeretek olvasni azzal nincs semmi gond....:O
2008. júl. 9. 11:37
 1/7 anonim ***** válasza:

Igen. Nagyon sokat kell olvasni, de nem is a mennyiség a lényeg, hanem a minőség, tehát ne ponyvát olvass, és értsd is amit olvastál. Prózát, verset egyaránt. Az általános műveltség nagyon fontos, és a felvételin is ellenőrzik, tehát nézz emellett művészfilmeket, járj kiállításokra, múzeumokba.


Jó, ha az énekhangodat is "edzed", mert az alkalmasságin énekelni is kell, emellett prózát és verset mondani (fejből).


De ha jól érzem, neked ez még odébb van, addig a legfontosabb: szeresd az irodalmat, és folyamatosan bővítsd az általános műveltséged.

2008. júl. 9. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Az előttem szólónak teljes mértékben igaza van.Felvételi követelmények: 15 próza, 15 éneket+ valami jelenet amit te játszol hozzá lehet egy segítőd. Azt még tudnos kell, hogy oda évente 900-an jelentkeznek amiből 15-25 vesznek fel. Elsőre szinte biztos hogy nem fognak mert azokat veszik akik már tavaly mondjuk eljutottak a 3 rostáig és ott estek ki. És a színészetből nehezen lehet megélni szóval szerintem kicsit tágítsd ki az érdeklődési körödet. Hidd el nekem tapasztalatból mondom, 9 éve játszom itt ott.
2008. júl. 9. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
a Kaposvári Egyetemen is van színész szak, ott kisebbek a felvételi követelmények.
2008. júl. 9. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Minden színművészeti suliban más a követelmény a lényeg hogy kivülről el tudjál énekelni néhány dalt és legyen a dalok között népdalok is,verselni és próza.
2008. júl. 9. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
4%
Inkább tanulj valami normális szakmát...
2008. júl. 10. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
6%
leginkább szopnod kell. és ezt most komolyan mondom. az ilyen szakmáknál nem azt nézik, h mit tudsz, hanem hogy mire vagy képes, hogy elérd a sikert...
2008. júl. 12. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Tudom, hogy régi kérdés, de kiváncsi vagyok: kérdező, jutottál valamire?:)
2009. márc. 13. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!