Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Történelem (E) és földrajz...

Történelem (E) és földrajz éretségivel mit kezdjek? Pályaválasztás?

Figyelt kérdés

Még csak 11.es vagyok, és ezt a két tantárgyat választottam, de fogalmam sincs hogy miért.:/ Ezek érdekelnek még úgy ahogy...emellett érdekel még a szakácskodás-cukrászat, de sajnos nem szakiskolába hanem gimnáziumba járok.


Azt hogy milegyek fogalmam sincs...de a mai világban csak egy okj-s szakács képzéssel nemhiszem hogy tudok boldogulni..ezért is szívesen mennék valamilyen felsőoktatási intézménybe(főiskola, egyetem)


Szerintetek ezzel a két tárgyal(a történelmet emelt szinten, és ha szükséges akkor a földrajzot is emelten szeretném lerakni), szóval ezzel a két tantárgyal hova érdemes jelentkezni?

Mert semmi ötletem sincs a jövőmmel kapcsolatosan..:(


17/f



2013. nov. 11. 15:09
 1/3 anonim ***** válasza:

Nézd, az OKJ-s szakács képzés is ugyanolyan bizonyítványt az, mint ha egy szakiskolába jártál volna. Nem azt fogják nézni, hogy hol végeztél, hanem hogy megvan e a végzettséged és hogy milyen tudásod van. Amit ha valóban érdekel a szakma, magadtól is tudsz fejleszteni. Úgyhogy ez ne tartson vissza.

"Értelmetlen" főiskolai/egyetemi szakra ne menj csak azért, mert nincs jobb ötleted.

2013. nov. 12. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha elmész egyetemre, ahol van töri szak, akkor amellé majd felveheted a földrajzot. Akár tanár is lehetnél, de még nagyon sok más megoldás van.

Törivel lehetsz régész, muzeológus, levéltáros stb lehetne még részletezni, gondolom földrajz szakon is lehet egy jó pár irányba szakosodni.

Hogy mi legyél azt én nem tudom megmondani, de válassz olyan egyetemet, ahol tanulhatod valamelyiket és útközben majd kitapasztalod, hogy melyik szakirány érdekel jobban.

2014. jan. 17. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Törivel elvileg bárhol el lehet helyezkedni pl.: bankár, könyvtáros, történész régész stb.

Föcivel pl.: térképész, geológus, geodéta

2014. dec. 13. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!