Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Orvos szeretnék majd lenni és...

Orvos szeretnék majd lenni és arról szeretnék tudakozódni hogy milyen könyvet érdemes vennem amiben orvosi tananyag van, mert érdekelne miket vesznek az egyetemen elsőtől és csak hogy belelássak egy kicsit?

Figyelt kérdés
A szállítás és a hely nem fontos mert SZTE-n tanul a bátyám és a TIK-ben szinte majdnem minden könyv kapható így megtudná nekem szerezni. :)

2013. nov. 12. 18:50
 1/6 anonim ***** válasza:

Hányadikos vagy? 10-esként pl még nem ajánlanám, hogy belenézz... én nyáron néztem először bele, amikor felvettek, de már akkor is elborzsasztott... :D


Orvosi fizika, kémia, ezek nagyjából ugyanolyanok mint amit középiskolában tanulsz csak magasabb szinten. Az anatómia az új, megveheted a Funkcionális anatómia című háromkötetes eposzt, jó sok latin szó van benne. :D


De az orvosi könyvek nagyon drágák, így előre nem költenék el rá 10-15 ezer forintot. www.storage.e-medikus.hu

ezen a honlapon nagyon sokmindent megtalálsz, arra hogy beleszagolj milyen lesz, pont jó.

2013. nov. 12. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Fonyó Attila: Élettan orvostanhallgatóknak
2013. nov. 12. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Semmi értelme belenézni orvosi könyvekbe, mert amíg semmi alapod, nem érted meg, mi van leírva.

Ha annyira érdekel, nézegess egy anatómia atlaszt (Sobotta, vagy még érdekesebb a Yokochi, mert az fényképes).

Élettan sejtbiosz és fizika nélkül nem nagyon érted...

Sejtbiosz könyv még egyetemistáknak is igen nehéz nyelvezetű.

Fizikába belenézhetsz, de az meg nem annyira orvosi...

2013. nov. 13. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ui.: A TIK könyvtár is (inkább főleg az), szerintem a jegyzetbolt helyett a könyvtár részét használd...

Felesleges egyetem előtt több 10 ezer forintos könyveket venni.

2013. nov. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Eszedbe ne jusson, mert úgy be fogsz tojni, hogy nem mered mmajdmegjelölni az orvosit :D

Az egyetemi anyag gimis szemmel nézve kínai, semmit nem fogsz érteni, és azt fogod érezni, hogy te ehhez hülye vagy, nem fogod tudni megtanulni.

Van egy strében (immár medika) ismerősöm, aki 12.-ben mesélte, hogy ő már nézegeti az ízületeket meg izmokat, hogy szokja a latint.

Erre én is letöltöttem egy összefoglalót netről, ami így kezdődött:

Articulatio sternoclavicularis.

Ízfej: facies articularis sternalis claviculae

Ízvápa; incisura clavicularis

10'percen keresztül próbáltam memorizálni ezt a pár szót, és majdnem elsírtam magam. Persze ezen utólag csak jót röhögök ötös anat szigóval a hátam mögött, de akkor nagyon ijesztő volt :D meg a biofizika könyv is :)

2014. jún. 7. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hozzá Lehet szokni a latinhoz? Igen így még ilyen fejjel nagyon durvának hangzik, de mennyire nehéz a latin? mennyire kérnek számon belőle?
2014. jún. 7. 08:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!