Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nagyon érdekel a piackutatás,...

Nagyon érdekel a piackutatás, a reklámipar valamint egyéb PR feladatok, de diplomám (anglisztika) lesz, hol tanuljak tovább, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Anglisztika Alapszakos Bölcsész diplomám lesz. Már egy ideje tudom, hogy se fordító sem tanár nem szeretnék lenni. Csak azért folytattam a tanulmányaim mert sok pénzt és energiát fektettem bele... Ha engem a piackutatás érdekel a legjobban, milyen lehetőségeket ajánlanátok ahol elsajátíthatnám ezt? Esetleg ha mellette dolgoznom is kell majd, menynire keresett ez a diploma akár egy multinál?

2013. nov. 12. 19:51
 1/2 anonim ***** válasza:
marketing alapszak, vagy ha nem szeretnél ennyire sok energiát belefektetni (lássuk be ez egy közgázdiploma, sok-sok matekkal) akkor ajánlanám a reklámszervezőit. eddig voltak ilyen képzések, sajnos az új rendszerben nem tudom a megfelelőjét
2013. nov. 12. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én szociológus vagyok, elméletileg ez a legjobb irány a piackutatásra - társadalomkutatás, statisztika - viszont elég telített a pálya, nem statisztika szakirányosként irtó nehéz elhelyezkedni.

A reklámrész pedig valóban a marketing, de azzal szerintem szintén nehéz munkát találni.

2013. nov. 26. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!