Ebben az esetben legyek magántanuló? 11. -es vagyok.

Figyelt kérdés

18 éves vagyok és egy két tanítási nyelvű osztályban kezdtem. Idén kezdtem a 12.-et, és lenne még 2 évem, de már bejárni is képtelen voltam annyira szenvedtem a tanároktól + rengetegen járnak oda, az előző 2 évben is rengeteg hiányzásom volt, szociális fóbiám van és pánikbeteg vagyok, nem bírtam bemenni, reggelente már fizikailag is rosszul voltam, plusz akármikor lehetőségem volt rá, kilógtam a suliból óra után és hazamentem.

Nemrég átjöttem egy másik suliba, általános szakra, hogy itt legalább a tanárok mások és könnyebb lesz a suli, de tévedtem, itt is szörnyű, és sokkal messzebb van mint az előző sulim. Az a baj, hogy alig ismerek valakit, de nem is vágyom rá, hogy megismerhessem őket.

Egyébként vannak barátaim, és az előző osztályommal semmi baj nem volt (ezzel sincs amúgy), mégsem szerettem ott lenni, utálok egy osztályközösség része lenni.

Most egy nem túl erős gimibe járok, ha magántanuló lennék, beoszthatnám az időmet, hogy mikor tanulok, és mellette néha szeretnék diákmunkára menni, vagy árván maradt cicákat-kutyákat felnevelni.

Egy másik lehetőségem az lenne, hogy most átmegyek egy gyorsított évfolyamra egy másik gimibe, ahol január végéig 11.-esek, onnantól pedig 12., tehát tavasszal érettségizhetnék.

Tudnátok tanácsot adni? Mit tennétek a helyemben?


2013. nov. 13. 18:12
 1/3 A kérdező kommentje:
Egyébként a tanulással nincsen baj, ebben a suliban mindent könnyedén megtanulnék, csak az emberek és a bejárás a gondom.
2013. nov. 13. 18:20
 2/3 anonim válasza:
Hát én annyit tudok hozzászólni, hogy együtt érzek veled. Ugyanez a problémám. Szociális fóbia és úgy érzem kezd kialakulni a pánikbetegség is. Szintén sokat lógok a suliból és a tanulmányi eredményeim sem a legjobbak mert sajnos képtelen vagyok az órákon figyelni a többiek miatt. Nekem is jó lenne egy hasznos válasz mert ez az állapot kezd elviselhetetlenné válni...
2013. nov. 21. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Én már kérvényeztem a dolgot szüleim segítségével. :) Nem nagyon örül neki az iskola vezetősége, mert a magántanulók után nem kapnak pénzt, de a helyére sem vehetnek fel senkit. De engedélyezniük kell (ha nem találnak olyan indokot, ami miatt nekem hátrányos lenne az otthoni tanulás), mert ez a tanulónak törvényben rögzített joga. Én szerintem félévtől leszek az, de már így sem nagyon bírok bejárni, sokszor pánikrohamot kapok miközben megyek a suliba, és órákon is. :/
2013. nov. 22. 13:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!