Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan mondjam el a szüleimnek...

Hogyan mondjam el a szüleimnek, hogy magántanuló szeretnék lenni?

Figyelt kérdés

Már régebben kérdezték, hogy miért nem vagyok magántanuló bizonyos okok miatt. Ekkor még különösebben nem érdekelt a dolog, de mostmár nagyon is érdekel.

2 hetet összefüggően voltam otthon, akkor ráértem ezen is gondolkozni. Arra jutottam, hogy szívesen lennék magántanuló. Most viszont nem tudom, hogyan mondjam el a szüleimnek, hogy a régebbi okok miatt (ami még most is fennáll) magántanuló szeretnék lenni. Ebben szeretném segítségeteket kérni.

Továbbá a 2 hétben otthon, teljesen egyedül kellett feldolgoznom és megértenem a tananyagot, ami teljes mértékben sikerült. Ez is közrejátszott a döntésemben.


Még mielőtt bárki is véleményezné a magántanulóságot, illetve próbálna lebeszélni róla: Nagyon JÓL átgondoltam, többször is az egészet, biztos vagyok benne, hogy szívesen vállalnám ezt a tanulói státuszt sikeres eredménnyel!


A válaszokat előre is köszönöm!



2013. okt. 17. 23:06
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerű. Mivel nem mondtál konkrét okokat, így csak ezt tudom mondani:

-Anya, apa. Szeretnék magántanuló lenni. Mivel van rá lehetőségem így kihasználnám. Egyedül is képes vagyok megtanulni az anyagot, így nem szorulok tanárokra sem, talán itthon még jobban is megy a tanulás mint egyébként ott..


Tényleg csak nyomós okkal válhatsz magántanulóvá, így az egyik szülődet vidd majd be az igazgatóságra, hogy a továbbiakat megbeszéljétek. Mert ugye ezt csak szülő kérvényeztetheti.

2013. okt. 18. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat! Sokat segített. Az ok az, hogy jobb eszem van az átlagnál, így gyorsabban is képes lennék haladni az anyaggal.

További válaszokat is szívesen fogadok!

2013. okt. 18. 09:29
 3/4 Srapnel ***** válasza:
Ha gyorsabban haladsz sem akadályoz meg semmi abban, hogy otthon a legkeményebb egyetemi anyagot, vagy akármit tanuld. Az iskola nem csak az anyag, hanem a szociális képességek elsajátításáról is szól. Mert egy gettó iskolában is tanulhatsz olyan felbecsülhetetlen ismereteket mások viselkedéséről és működéséről, ami majd egyszer hasznos lesz. Hiszen te is ebben a világban élsz, mint mindenki más. Mindenki mással kell majd együttműködnöd, kezdve az autószerelőtől, a villanyóraleolvasón át a kőművesig. Ha egyébként emberileg jól kijössz a többséggel az iskolában, akkor egy értékes kapcsolatrendszertől és élményektől fosztod csak meg magad a magántanulással. Jelentős előnye meg max. csak akkor lesz, ha tényleg bekerülsz végül valamilyen elit körbe (nobel-díjasok, leggazdagabb 100 magyar, stb.).
2013. okt. 18. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

#3 Nagyon szépen köszönöm a válaszodat, elgondolkodtató amit írtál! :)



Az egészhez az is hozzátartozik, hogy iskola után már elég kevés erőm van tanulni, mindig kimerült és fáradt vagyok, tehát örülök, hogyha a másnapra kellőeket meg tudom tanulni idő hiányában.

Amúgy egészen biztos, hogy gyorsabb haladás lenne iskola nélkül, de "élményektől fosztod csak meg magad a magántanulással". Ez nagyon igaz!



Igaz, hogyha magántanuló lennék a későbbiekben, akkor valószínű, hogy összejárnék rendszeresebben az osztálytársaimmal, mint így. Néhány jó barátom az osztályból rendszeresen járnak össze hétvégéken, csinálnak valamit közösen, de én mindig kimaradok ebből, mert nekem a tanulás fontosabb. Egyébként az ő jegyeik gyengébbek, mint az enyémek.

Illetve ebben az esetben is bejárnék legalább a dolgozatokat megírni, hogy könnyítsem a dolgom, ha ez lehetséges.


Még gondolkozom, hiszen évközben már nem szeretnék változtatni, maximum 2. félévtől lehetnék magántanuló.

2013. okt. 18. 17:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!