Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nagyon lerontja ez a felvételi...

Nagyon lerontja ez a felvételi eredményemet?

Figyelt kérdés

Tizenegyedikes vagyok most a gimnáziumban, történelem és angol fakton-ezekből is készülök emelt szinten érettségizni.Viszont így év elején szereztem pár rossz jegyet történelemből ,és lehet hogy nem fogom tudni kijavítani év végére.:/ Ezért is kérdezem, hogy nagyon lerontja a pontszámomat, hogyha pár tantárgyból négyes leszek?(érettségi tantárgyak persze) De, mindenképpen szereznék majd 2 középfokú nyelvvizsgát, és mindent megtennék, hogy az érettségijeim is ötösök legyenek. Meg OKTV-znék is jövőre. Az ELTE-re szeretnék menni, nyelvi szakra, és jó lenne 400 pont felett teljesítenem, és már most aggódok, hogy hogyan fogok bekerülni. Szóval..nagyon sokat ronthatnak az eredményen a jegyek?

Köszönöm a válaszokat :)



2013. nov. 17. 18:14
 1/2 anonim ***** válasza:
A felvi.hu honlapon találsz pontszámító kalkulátort. Ha oda beírod, mikre számítasz, legrosszabb esetben mondjuk, be tudod lőni, mi az a minimum, amit elérhetsz. Így nem kell ezen aggódnod. :)
2013. nov. 17. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

1. Ne parázz, még van egy csomó időd.

2. Hogy a viharba ne tudnád az év eleji jegyeidet kijavítani év végére? :DDD Még félévig is simán, nem hogy júniusig.

3. Ha baromi jól megírod az érettségijeidet, akkor egyáltalán nem számít, hogy hanyas voltál a többi tantárgyból. A két érettségit dupláznák és megkapod a pluszpontokat. Én sem szakadtam bele a tanulásba, csak 12. és 13. osztályban, de duplázták a pontjaimat. 442 pontom volt a felvételinél.

4. Nem lehet megmondani, hogy milyenek lesznek a ponthatárok. A nyelvszakokra, főleg a népszerűekre valóban magas szokott lenni, de idén elég nevetségesek voltak a pontok.

2013. nov. 17. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!