Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Felvételi pontszámításnál nem...

Felvételi pontszámításnál nem értem az eredményemet. Segítesz?

Figyelt kérdés
Az érettségi átlagom kiszámításánál nem az idén szerzett eredményemet használja fel (mert ez jobb lett) átlagszámításnál, amit tanusítványban kaptam, hanem ami az érettségi bizonyítványomban van tavalyi eredményt, egy másik tárgyból. Számít, hogy tanusítvány vagy bizonyítvány? Mert így 2 ponttal kevesebbem van :S
2013. jún. 26. 17:25
 1/3 anonim ***** válasza:
Érettségi átlágban abból számolja az átlagot, ami a bizonyítványodban van, hiába javítottál valamiből. Nem tartom valami korrektnek, nekem is emiatt van 4 ponttal kevesebb, de jobb esetben nem múlik rajta semmi, amúgy meg elmehet a fenébe aki ezt kitalálta..:)
2013. jún. 26. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Én rákerestem gyakorin és valaki írta, hogy neki is rosszul számolta ki a kalkulátor, viszont amikor beküldte, a tanusítványt is figyelembe vették. És most találtam egy ilyet is az oktatási hivatal honlapján:


"A felsőoktatási felvételi eljárás során minden érettségi vizsgaeredményt figyelembe lehet venni, függetlenül attól, hogy az érettségi bizonyítványban vagy tanúsítványban szerepel, de a pontszámítás során a jelentkező számára kedvezőbb pontszámot adó eredményből számítanak felvételi összpontszámot."

2013. jún. 26. 19:06
 3/3 anonim ***** válasza:
Hát én nem tudom, nekem ebből még mindig ugyanaz jön le. Persze, beszámít a tanusítvány is, de csak az érettségi pontba, mivel gondolom az a felvélteli tárgyad is, amiből csináltad. Az érettségi átlagot viszont elvileg ettől függetlenül abból számolják, ami a bizonyítványban van.
2013. jún. 26. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!