Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az SZFE-re nagyon nehéz bejutni?

Az SZFE-re nagyon nehéz bejutni?

Figyelt kérdés
színész szeretnék lenni,és az SZFE-re szeretnék felvételizni. az felvételi mennyire nehéz? illetve mit kell pontosan csinálni? van itt olyan aki esetleg oda felvételizett vagy ott tanul? ha van akkor légyszi ő is segítsen.

2013. nov. 18. 07:31
 1/5 anonim ***** válasza:

Igen, nehéz.

A felvételre jelentkezőknek – már az első vizsgára is – legalább 15, különböző költőtől szabadon választott, eltérő hangulatú vers (lírai, drámai, vidám stb.), 5 színdarabrészlet (monológ) és néhány dal (népdal, kuplé, sanzon, operett, musical, stb.) előadására kell felkészülnie. Rátermettségét, felkészültségét a vizsgabizottság előtt színpadi szerepléssel kell bizonyítania. A végső elbírálást részvizsgák előzik meg: ének-zenei meghallgatás, a beszéd és orgánum alkalmasságának elbírálása, a fizikai adottságok, a mozgás- és tánckészség megítélése, valamint személyes beszélgetés az általános műveltség, az irodalmi, művészeti tájékozottság megismerésére.

Parancsolj.

2013. nov. 18. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
az 1. válaszoló lényegében jól leírta (mondjuk bunkón adta elő magát,de mindegy). annyira azért nem kell félned! ha megvan a szorgalmad és a tehetséged nem lesz baj! és ha esetleg nincs jó énekhangod az se baj,mert nekem is nagyon rossz volt és mégis felvettek.. jelenleg az SZFE-n tanulok,de felléptem már pl. a Víg Színházban is,szóval ha bármi kérdésed van írj nyugodtan!! :)
2013. nov. 18. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ebben nem tudom mi volt a bunkóság... :) Csak közöltem vele, hogy azért annyira nem egyszerű.
2013. nov. 18. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
És a SZFE honlapjáról másoltam ki. :D
2013. nov. 18. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm!! :)
2013. nov. 18. 16:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!