Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyikkel kereshetnék jobban...

Melyikkel kereshetnék jobban szerintetek? ELTE TTK biológia vagy MOME (Moholy-Nagy Művészeti egyetem) animáció VAGY média-design szak?

Figyelt kérdés
(A MOME-ra azért gondoltam mert alapból tudok és szeretek rajzolni, értek a művészetekhez az ilyen dolgokhoz és ehhez csak alkalmassági és gyakorlati vizsga kellene és igazából ez jobban tetszene de most nem ez a lényeg)Amúgy már van érettségim (biosz emelt+nyelvvizsga) meg minden most járok egy egyetemre de szar az egész nem érdekel szóval újra felvételiznék). Szóval szerintetek melyikből tudnék jobban megélni? Azok válaszát várom akik mondjuk ugyanezeken a szakokon vannak/végeztek! (Vagy van még egy opció Színművészeti egyetem mivel szívesen lennék színész;) (csak még sose színészkedtem szóval nem biztos hogy oda felvennének bár ki tudja:D))

2013. nov. 17. 15:34
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát, én film-média szakon vagyok jelenleg de egyáltalán nem szeretem (most már csak azért csinálom végig, mert kell a BA diploma az áhított mesterszakomhoz), a médiaszakokkal alapból probléma, hogy nem túl könnyű elhelyezkedni velük (bár nekem nem feltétlen ez a problémám vele, de ez most mindegy)... A MOME-ra még bekerülni sem könnyű, szóval az egy dolog, hogy jól tudsz rajzolni, de ezekre a szakokra mindig nagy túljelentkezés van és a "csak alkalmassági és gyakorlati vizsga" azért egyáltalán nem ilyen egyszerű (főleg az animáció esetében), a színészire ez még inkább vonatkozik...

Persze ha ennyire az animáció és a design az álmod, egy próbát megér mindenképp, de nagyon fel kell készülnöd a felvételire, viszont utána mindenképp jelöld meg a biológiát, az a biztosabb szerintem.

2013. nov. 17. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Értem hát köszi a választ igazából fogalmam sem volt róla, hogy oda nagy a túljelentkezés. Csak megtaláltam ezt az egyetemet és megtetszett..De akkor ezt még át kell gondolnom. (A színművészeti meg csak egy ötlet volt és szerintem oda fel sem vennének mivel semmi tapasztalatom nincs.) De akkor azt mondod, hogy aki a MOME-ra jelentkezik utána nehezen helyezkedik el?? Mert akkor felejtős a dolog:( Vagy csak a médiás szakokkal van ez így? És amúgy szerinted melyik ott a legjobb szak, amivel a legjobban el lehetne helyezkedni? Persze a bioszt mindenképp beírom, csak ez jobban tetszett volna. De akkor mindegy első most az hogy mennyire tudnék elhelyezkedni..
2013. nov. 17. 16:37
 3/3 anonim ***** válasza:

Hát ezt így elég nehéz megmondani, mivel lesz könnyű vagy nehéz elhelyezkedni, amikor végzel két-három év múlva, a média szakokkal véleményem szerint nem egyszerű a dolog, média designer meg egyre többb van manapság... Persze ha kiemelkedően jó vagy benne és sokat teszel érte, akkor nem lehetetlen, bár az biztos, hogy nálunk a művészet/designer/animáció stb. vonal nem éppen túlfizetett, szóval ha csak a kereset érdekel, akkor nem biztos, hogy ez a legjobb irány... De nem akarlak lebeszélni semmiről és általánosítani sem akarok, ha tényleg ezt szeretnéd, akkor hajrá, egyszerűen csak nincs arra semmilyen garancia, hogy elvégzel XY szakot és utána az öledbe hullanak az állásajánlatok; ezeknél a művészeti szakoknál pedig rengeteget számít a kreativitás és az, hogy legyen egy jó portfóliód, mire végzel és jól el tudd magad velük adni.

Szerintem gondold át, de ha jó vagy biológiából, azzal lehet, hogy többre mennél, persze megintcsak azt tudom mondani, ezt így nehéz előre megmondani, próbáld meg, amit a legjobban szeretnél, veszíteni nem veszíthetsz vele semmit (azt csak figyelmeztetéképp írtam, hogy a MOME, Színmű stb. felvételik nem egyszerűek, több ismerősöm is van, akik elvéreztek rajtuk... ki tudja, mi alapján választják ki a bekerülőket, így ha mégis emellett döntesz, nagyon készülj a gyakorlati vizsgára!)

2013. nov. 19. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!