Informatika szak lánynak?

Figyelt kérdés
Jó vagyok matekból és informatikából. Informatikából versenyt is nyertem és gazdaság vagy mérnök informatikusként szeretnék továbbtanulni. Nagyon idegesít, hogy folyton azzal szekálnak, hogy úgy sem fog sikerülni, mert ebben a szakmában csak a fiúknak van helye. Mi a véleményetek? És melyik szakot ajánlanátok? 17/L

2013. nov. 18. 16:25
 1/3 anonim ***** válasza:
Drágaság, ne hallgass a huhogókra! Ez a te utad, járjál rajta, sikerülni fog! Lehet, hogy lesznek irigyeid, és az is lehet, hogy jobb leszel néhány fiúnál, akik ezt nem fogják szeretni, de te ne velük törődj. Ilyen alapokkal naná, hogy menjél informatikára!
2013. nov. 18. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 czibles ***** válasza:

Amennyiben tényleg jó vagy matekból és programozni is tudsz, akkor infó.

Az tény, hogy kb 90%-os a fiu arány, de attól még nem mondanám, hogy a lányoknak nincsen helye. Amúgy késöbbiekben is meggondolhatod magad, ha csinálsz egy BSC mérnökinfót, attól még MSCn csinálhatsz gazdaságit.

2013. nov. 21. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Piert ***** válasza:
Szerintem is teljes mértékben hibás az az állítás, hogy az informatika férfias szakma. Sőt! Nálunk például a lányok nagy becsben vannak tartva :) És nem egy közülük kiemelkedően teljesít. Szóval támogatom én is a törekvéseidet. Az viszont, hogy milyen bsc után milyen msc-t végzel nem egészen úgy működik, ahogy az előző kommentelő írja( csak hogy eloszlassam a tévképzeteket), ugyanis minden intézmény megszabja milyen diplomát fogad el fenntartások nélkül és milyenek esetében vannak kritériumok( a gazdinfo-mérnökinfó például ilyen, függetlenül melyiket csinálod előbb). De ezzel még úgyis ráérsz foglalkozni :) Viszont ha pesti vagy, szeretettel várunk ez Eltén ;)
2014. jan. 5. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!