Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Fodrász vagy Pedagógiai...

Fodrász vagy Pedagógiai asszisztens?

Figyelt kérdés
Nem tudom,hogy jövőre mit válasszak. Melyikkel keresnék többet? Melyik lenne a legideálisabb a jövőmre nézve? Melyikkel van nagyobb lehetőségem elhelyezkedni,illetve melyikkel jönnék ki jobban anyagilag? Az asszisztens egyébként hivatalos nevén Pedagógia-és családsegítői képzés,de azt olvastam,hogy Pedagógia asszisztensnek nevezik. Köszönöm!

2013. nov. 19. 14:21
 1/9 A kérdező kommentje:
Illetve melyikkel van nagyobb esélyem a továbbtanulásban?
2013. nov. 19. 14:29
 2/9 anonim ***** válasza:
Egyik se se egy agyonfizetett szakma, a környéken fodrászatból speciel 4 van 200 méteren belül...
2013. nov. 19. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Attól függ milyen terveid vannak. Hová akarsz menni továbbtanulni? Miért nem mész rögtön érettségi után? Első körben azt mondaná, hogy fodrász, mert ott, ha jól dolgozol, és idővel kialakul egy nagyobb ügyfélköröd egész jól kereshetsz. Egy ped. asszisztenst viszont a bértábla alapján fizetnek.
2013. nov. 19. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
*mondanám, bocs
2013. nov. 19. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Elég gyér lett az érettségim ezért akarok még okj-t..
2013. nov. 19. 15:06
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
mind a 2. Ped. asszisztenssel lesz egy ~nettó 90e-ed, fodrászatból meg kipótolod, napi 1-2 vendég, max 1,5 óra elfoglaltság és +3-4e/nap, attól függ mennyit hagy nálad és mit csinálsz vele.
2013. nov. 19. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem a fodrászatért sehol sem jár plusz pont,a másikért is csak néhány helyen. Attól is függ, hogy mennyire "rossz" az érettségid. Ha nincs meg a 260 pontod alapképzésre (FSZ-re 220), akkor újra kell érettségizned egy tárgyból, mert ennyinek plusz pontok nélkül lennie kell,különben érvénytelen a jelentkezésed.
2013. nov. 19. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Okj-s ped. asszisztensnek netto 90e???? Ezt jol nezted?
2013. nov. 21. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Nem tudom aktuális e még...de azért leirom a véleményem..a fodrász és a pad asszisztens között rengeteg különbség van...ezt nem lehet igy eldönteni,h hopp akkor én most ez leszek és hurrá...azt kell választani ami közelebb áll hozzád..
2018. dec. 8. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!