Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Informatikához milyen matemati...

Informatikához milyen matematikai tudnivalók szükségesek?

Figyelt kérdés

Gimnáziumba járok és nagyon érdekel az informatika, ez az egyetlen tantárgy ami igazán érdekel, és szivesen tovább tanulnám. Nem igazán tudom, hogy milyen ágai vannak az informatikának úgyhogy ha valaki felvilágosítana erről is, azt nagyon megköszönném! Hallottam már ismerősöktől is, hogy elmentek főiskolára aztán meglepődtek hogy nagyon sok matek volt. Gimnáziumi tananyagból mi a legfontosabb ami az informatikához kell? Vagy ez külön van "elosztva" hogy matekból xy rész tartozik az informatika xy részéhez?

És egy kezdő, aki informatikát szeretne tanulni, az milyen alap dolgokkal dolgozzon? Szabadidőm az van, és mivel érdekel is a dolog ezért sok időt rá tudnék szánni az internetről való tanulásra (persze ha meglehet onnan valamit tanulni)

Remélem érthetően fogalmaztam, és nagyon várom a hasznos válaszokat, köszönöm.


2013. nov. 21. 15:02
 1/4 anonim ***** válasza:
A logika a legfontosabb. De nemcsak kiemelten a logika tananyagban, hanem hogy pl. meg tudj csinálni egy esetszétválasztást (alapvető), egy diszkussziót (alapvető a tesztelésben, az esetek számbavételében). Algebrára, halmazelméletre nagy szükséged lesz, szerkesztések meg térgeometria nélkül azért elboldogulsz.
2013. nov. 21. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, és melyik egyetemre érdemes menni Magyarországon? Szlovákiai vagyok, de mivel nem erősségem a szlovák nyelv, ezért inkább magyarul szeretnék tanulni. Matekot akkor elkezdem gyúrni, muszáj lesz. Muszáj matekból is érettségizni ahhoz, hogy felvegyenek ilyen fősulira, ugye?
2013. nov. 22. 18:51
 3/4 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy, hogy hova akarsz jelentkezni: érettségihez kell matematika (és magyar, történelem, egy választott nyelv és egy akármilyen ötödik tárgy, ami a legtöbb informatika szak esetén informatika vagy fizika).


Ezekre a helyekre viszont nem árt az emelt matematika is, mert elég jelentősek a matematikai tárgyak, amik viszont magukban is elég nehezek tudnak lenni, szóval nem árt, ha már az emelt tananyaggal tisztában vagy.


Sajnos nagyon sokat nem tudok még erről én se, de az biztos, hogy ilyen szakokon szinte mindenhol lineáris algebravál és analízissel kezdenek, szóval gondolom ezeknek van értelme. (lineáris algebránál tudom is, hogy a grafika alapjait képezik a különböző mátrix számítások).


Tehát ajánlom ezeket a témákat:

koordináta geometria, lineáris algebra (vektor terek, mátrixok, lineáris transzformációk), komplex számok, sorozatok, határérték, deriválás, integrálás. (Ezekhez kell: hatványozás kiterjesztése valós kitevőkre, exponenciális függvény, logaritmikus függvény)


Legalábbis kb. ez a BME-n első féléves tananyag. Emellett valószínűség számítás valamilyen szinten biztos kell.

2013. nov. 22. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nálunk ami kötelező érettségin: Magyar, Szlovák, Angol, B2es szinten. + a választott.

És köszi az információkat, ilyeneket még nem igazán vettünk de utánnuk nézek.

2013. nov. 23. 00:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!